Topolánek: Dovolenou u Berlusconiho pokládám za velký omyl

Praha - Předseda ODS Mirek Topolánek považuje svou loňskou dovolenou ve vile italského premiéra Silvia Berlusconiho na Sardinii za chybu, kterou nechce opakovat. Prohlásil to na dnešní tiskové konferenci občanských demokratů. Nahého Topolánka, který byl tehdy českým premiérem, vyfotil italský fotograf. Snímky v první den evropských voleb zveřejnil španělský deník El País. Expremiér stále trvá na tom, že fotografie je fotomontáž.

„Pokaženou loňskou dovolenou, kdy bulváry z České republiky nás pronásledovaly, nepustily nás v podstatě ven, pokládám za svůj velký omyl,“ prohlásil Topolánek: „Už nikdy nevyužiju nabídky žádného politika, abych v plném soukromí pod dohledem carabinieri absolvoval svoji dovolenou.“

Topolánek dnes také znovu zopakoval, že fotografie, která ho zachycuje nahého, je fotomontáž. V pátek rovněž tvrdil, že celá záležitost může být součástí levicové kampaně před eurovolbami. V nich nicméně ODS v Česku s velkým náskokem zvítězila.

El País zveřejnil pět fotografií ze série několika set, které zajistila italská justice a které vznikly při soukromých akcích v Berlusconiho vile na Sardinii. S výjimkou Berlusconiho jsou na všech otištěných fotografiích ostatní obličeje rozmazány, Topolánek ale připustil, že nahým mužem na jednom ze snímků je on.