Sebevrah před svou smrtí na Pardubicku zapálil pět budov

Lukovna (Pardubicko) - V obci Lukovna na Pardubicku dnes vpodvečer hořely dva rodinné domy, stodola a dva přístřešky. Zřejmě je zapálil starší muž, který později v jednom z domů spáchal sebevraždu jateční pistolí. Požár vypukl před sedmou hodinou večer. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, kteří oheň dostali pod kontrolu po více než půl hodině. Škodu odhadli na více než milion korun. Případem se zabývají pardubičtí kriminalisté.

Rodinné domy stály od sebe asi 40 metrů a oba požár značně poničil. „Muž zřejmě před sebevraždou a zapálením všechny místnosti polil hořlavou kapalinou. Hasiči jej našli mrtvého na půdě jednoho z domů s prostřelenou hlavou,“ řekla mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková. Nejvíce oheň zničil stodolu, kterou museli hasiči strhnout. Kvůli hašení museli v obci také vypnout elektrický proud. Pardubická policie odmítla informace hasičů k příčinám požáru a úmrtí muže komentovat.

/*json*/{"map":{"lat":50.0810760574,"lng":15.8437013626,"zoom":15,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":50.081705,"lng":15.843343,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Video Reportáž Erika Knajfla
video

Reportáž Erika Knajfla