Havárie tramvaje a osobního auta zkomplikovala dopravu v Praze

Praha - Nehoda na náměstí I. P. Pavlova, při které se srazilo auto s tramvají, zablokovala provoz na magistrále i na dalších hlavních tazích v Praze, uvedla operátorka z dopravního dispečinku. Zraněného maďarského řidiče automobilu, který musel být z vozu vyproštěn, převezla záchranka k dalšímu ošetření. Na místě zasahovali policisté, hasiči a odtahová služba. Provoz se tam podařilo úplně obnovit až po jedné hodině. Magistrála ve směru z Prahy stála téměř půl hodiny a kolony byly dlouhé několik kilometrů. Kvůli nehodě byla zastavená i tramvajová doprava.

Havárie se stala před polednem u křižovatky ulic Ječná a Sokolská. Čtyřicetiletý maďarský řidič tam vjel do protisměru a tramvaj už nestihla zabrzdit. Hasiči jej vyprošťovali ze zdemolovaného auta deset minut. Podle mluvčí pražské záchranné služba Jiřiny Ernestové měl pohmožděný hrudník a dolní končetiny a také tržnou ránu na hlavě. Záchranáři jej převezli do vinohradské nemocnice.

I když byl provoz v místě už po jedné hodině obnoven, v okolí se stále tvoří dlouhé kolony. Jsou například ve Wilsonově ulici až na Hlávkův most, dále v Ječné ve směru na Karlovo náměstí, v Resslově ulici i na Hořejším nábřeží.

Video Nehoda na náměstí I. P. Pavlova zkomplikovala pražskou dopravu
video

Nehoda na náměstí I. P. Pavlova zkomplikovala pražskou dopravu