Většina oprav silnic na Vysočině skončí v září

Jihlava - Většina letošních oprav na krajských silnicích by měla skončit do konce tohoto měsíce. Pak budou ještě stavbaři pracovat na obnově vozovek, které sloužily jako objízdné trasy, uvedl náměstek hejtmana Libor Joukl. Kraj v tomto roce opraví nebo zahájil přestavbu 342 kilometrů silnic a 21 mostů. Celkové roční náklady na modernizaci krajské silniční sítě převýší dvě miliardy korun, což je přibližně trojnásobek loňských výdajů. Řadu akcí dotuje Evropská unie.

„Dá se říci, že letos se každá silnice opravovala nebo byla v objízdné trase,“ poznamenal Joukl. Dodal, že stavební práce zatím postupují podle harmonogramu. Podle informací zveřejněných na internetu jsou nyní na Vysočině kvůli silničním stavbám stále ještě desítky uzavírek a omezení.

Kraji patří skoro 4600 kilometrů komunikací II. a III. třídy. V tomto roce na nich začalo 120 stavebních akcí. Opravena již byla například velmi poničená silnice mezi Přibyslaví a Polnou. Práce na 11 kilometrech vozovky stály zhruba 40 milionů korun.

Provoz nebude omezen ani na silnici II. třídy mezi Jihlavou a Třebíčí. Na konci srpna tam skončila objížďka mezi Brtnicí a Zašovicemi. Na spojce Jihlava - Třebíč se nyní připravuje velká rekonstrukce dalšího úseku, a to mezi Přísekou a Brtnicí. Uzavírka je v tomto místě plánována až na jaro 2010.

Desítky oprav budou na zimu přerušeny, práce budou pokračovat na jaře. „Rád bych řidiče ubezpečil, že v případě oprav, které se protáhnou přes zimní období, zůstanou uzavřeny pouze nezbytně nutné úseky komunikací,“ řekl náměstek.