Počasí v říjnu: málo srážek, mrazivá rána s mlhami

Praha - Říjen bude teplotně průměrný, na srážky chudý. Podle dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) by mělo pršet hlavně začátkem a koncem měsíce. Denní teploty se budou pohybovat kolem patnácti stupňů Celsia. Meteorologové upozorňují na chladná a mrazivá rána s mlhami. Ojediněle by se mohl začátkem října objevit na horách i první sníh, obecně by mělo být počasí dosti proměnlivé. „Oblačné dny, místy s deštěm anebo přeháňkami, se budou střídat s dny, kdy bude převážně polojasno s výskytem ranních mlh,“ uvádí meteorologové.

Při zamračeném počasí by se měly denní teploty pohybovat mezi jedenácti až sedmnácti stupni. Slunečné počasí pak může vyhnat ručičku teploměru až ke dvacítce. Za jasných nocí ale může přituhnout na pouhé tři stupně. Podle Meteopressu by mohl o víkendu napadnout v horských oblastech i první sněhový poprašek.

Druhá dekáda přinese polojasné počasí, zataženou oblohu s deštěm čekají meteorologové jen ojediněle. Přes den by mělo být maximálně dvanáct stupňů, při zmenšené oblačnosti však mohou vystoupat až k dvaceti stupňům Celsia. Noci budou mrazivé.

Koncem října bude přibývat oblačno a déšť

Období od 21.října by mělo být zpočátku polojasné, postupně však bude přibývat oblačno a déšť. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají k patnácti stupňům, v noci však může rtuť klesnout až k bodu mrazu. Rána a dopoledne budou podzimně mlhavá.