Za smrt učitele při zorbingu obvinila policie majitele firmy

Frýdek-Místek - Za smrt sedmačtyřicetiletého učitele a vážné zranění jeho patnáctiletého žáka při zorbingu policie obvinila dva majitele třinecké firmy Lundi Adventures, která atrakci pořádala. Potvrdil to také mluvčí frýdecko-místecké policie Ivan Žurovec. Kriminalisté podnikatele obvinili z ublížení na zdraví. Nyní jim hrozí až pětiletý trest vězení.

Podle policie atrakci nedostatečně zajistili. „Oběma společníkům klademe za vinu, že nedostatečně zajistili provozování této atrakce a nepřizpůsobili ji podmínkám, kde byla prováděna, to znamená svahům, jejich úhlům, zadržovacímu systému a podobně,“ řekl pro ČT Tomáš Václavík. Dodal, že oba obvinění své pochybení připouštějí a že předpokládá ukončení vyšetřování do měsíce.

Státní zástupce Emil Švarný:

"Obdobný případ doposud vyšetřován nebyl, musí se proto vyčkat výsledků znaleckých expertiz."

Video Reportáž Jiřího Loučky
video

Reportáž Jiřího Loučky

Neštěstí se stalo 4. června v třinecké části Košařisko u rekreační chaty Kyčera, kde firma zorbing, což je po svahu se valící umělohmotná koule, provozovala. Třídní učitel i žák podstoupili instruktáž a vešli do koule, spustili se ze svahu a měla je zadržet záchytná síť. Síť se ale protrhla a koule s oběma muži se valila dál po prudkém svahu.

Zastavili se až po dalších 300 metrech o strom. Učitel na místě zemřel, žák byl s těžkým zraněním vrtulníkem transportován do ostravské fakultní nemocnice.

Zorbing
Zorbing