Falešný elektrikář okrádá ostravské důchodce

Ostrava - V Ostravě se objevil další rafinovaný podvodník, který okrádá seniory. Tentokrát se důvěřivým důchodcům snaží namluvit, že jim bezplatně vymění vypínače a zásuvky. Pod touto záminkou vykradl byty nejméně sedmi lidem. Muž má dlouhé prošedivělé vlasy po ramena a plnovous. Podle policistů vystupuje velice důvěryhodně a zaměřuje se zejména na seniory, kteří se nechají snadněji oklamat.

Falešný elektrikář je pro vyšetřovatele známá firma. Údajně už okradl desítky seniorů v Brně a Pardubicích, v minulých dnech se objevil i v Ostravě. Mezi jeho oběti patří nejnověji i dvě sousedky, kterým namluvil, že jim v bytě zdarma zkontroluje elektroinstalaci a vymění všechny zásuvky a vypínače. 

Elektrikář v prvním bytě zřejmě nic cenného nezahlédl, proto se nechal důchodkyní doprovodit k její sousedce z patra. Tam už uspěl. „Odlákal mě, ať jdu zapnout do pokoje žehličku. Prvně šel za mnou, pak se ale vytratil. Mně za chvilku došlo, že je něco v nepořádku, ale to už byl pryč i s peněženkou,“ vypověděla okradená seniorka.

Video Reportáž Jiřího Loučky
video

Reportáž Jiřího Loučky

Podobných okradených může být jen v Ostravě podle kriminalistů několik desítek. Ve všech případech nezbývá, než připomenout základní pravidlo pro chování v podobných situacích – nepouštět cizí lidi do svého bytu.