Z vězení vyšel před třemi dny a zřejmě hned vyloupil tři banky

Praha - Policie zadržela muže podezřelého ze středečního vyloupení banky v pražské Opletalově ulici. Muže policisté dopadli téhož dne odpoledne po další loupeži v bance na Kolínsku. Čtyřiadvacetiletý recidivista byl jen tři dny na svobodě z vězení. Je podezřelý také z přepadení herny v Brně. Hrozí mu až deset let vězení. Kriminalisté podle ní podezřelého muže stále vyslýchají a podají návrh na jeho vzetí do vazby.

Zadržený muž byl ozbrojen plynovou pistolí. Způsob loupeže i popis pachatele, kterého zachytily kamerové systémy v pražské bance, se podle ní shodoval s kolínským přepadením banky. Podle dalších informací údajně vyloupil také banku v Brně. Z pražské banky si odnesl několik desítek tisíc korun. Část peněz znehodnocených barvou z nástražné bankovky odhodil ve dvoře poblíž banky.

Pražská policie začala s pomocí služebního psa po podezřelém okamžitě pátrat, ale bezvýsledně. Policejní mluvčí Andrea Zoulová uvedla, že kriminalisté proto pro další pátrání použili záznamy z kamerového systému banky. Ty posloužily následně i k tomu, aby je policisté odpoledne porovnali s kolínským případem. Porovnání kamerových záznamů a výslech zadrženého potvrdily domněnku, že muž je podezřelý i z loupeže v Praze 1.  

Muž ukradl více než 184 tisíc korun

Kolínskou pobočku banky podezřelý muž přepadl ve středu kolem 12:40. Pokladní, na niž mířil krátkou střelnou zbraní, mu vydala peníze. Za lupičem se ale pustil člen ostrahy banky a informace o jeho pohybu předával policii. Hlídka pak podezřelého během půl hodiny dostihla. Při zadržení musela použít varovné výstřely. „Během výslechu vyplynulo, že muž týž den loupil v Praze a 13. června přepadl hernu v Brně. Přišel si tak dohromady na více než 184 tisíc korun,“ dodala mluvčí kolínské policie Petra Čimová.