Léta odříkání jsou pryč – tramvaje se vracejí na Prašný most

Praha – Tramvaje v Praze dnes opět začínají jezdit přímo od střešovické vozovny na Hradčanskou. Po dvou letech tak je obnoven přímý průjezd ulicí Milady Horákové, nadále ale zůstává mimo provoz zastávka Prašný most, v jejímž okolí pokračují práce na stavbě silničního tunelu. S obnovením provozu mezi zastávkami Vozovna Střešovice a Hradčanská se také do své původní trasy vracejí linky 1, 18 a 25 a je obnoven provoz linky 2.

Linka 2 se vrací do své trasy z Petřin na Vítězné náměstí, nově však bude pokračovat do Podbaby. Ani linka 25 nebude jezdit zcela bez výhrady ve své původní trase, mezi Malovankou a Hradčanskou pojede přes Pohořelec. Na linku se také vrácejí dvouvozové soupravy, které z ní zmizely v roce 2003.

Na Hradčanskou se vracejí i městské autobusy. Cestující se opět mohou těšit na služby linek 108, 174 a 216. Spoj číslo 180 se trvale prodlužuje ze zastávky Kafkova do zastávky Dejvická v Šolínově ulici.

Se začátkem října přichází dopravní podnik také s ostrým provozem autobusové linky 125 ze Smíchovského nádraží na Jižní Město, cesta trvá 20 minut. Část její trasy vede po Jižní spojce, nedávno uvolněné od kamionů. Cestující se mohli autobusem svézt už minulý týden při akci Den PID, kdy proběhly prezentační zkušební jízdy.

Oproti původním předpokladům zůstává v provozu železniční linka S65, která v pracovní dny jezdí ze zastávky Na Knížecí na Zličín a do Hostivic. Původně byla linka zavedena jako náhrada za tramvaje na trati do Řep, která přes léto procházela rekonstrukcí.

Drobné změny se opět dočkal i tarif. Děti ve věku mezi šesti a deseti lety mohou nově cestovat regionálními vlaky po Praze zdarma – zatím mohly bez jízdenky nastoupit pouze do jiných prostředků MHD. Při kontrole ale musí děti prokázat průvodčímu nebo revizorovi svůj věk.