Vesecká už od ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) dostala oficiální zprávu, že ve své funkci končí. Nástupcem by podle Pospíšila mohl být dosavadní český zástupce v organizaci Eurojust Pavel Zeman. Nečas si ale podle ministra spravedlnosti ještě chce promluvit jak se Zemanem, tak s dalšími státními zástupci. Plánovaná výměna by se proto mohla protáhnout až do konce roku.
Zeman vyjádřil předběžný souhlas s tím, aby se stal novým nejvyšším státním zástupcem. Jeho angažmá ale komplikují pracovní závazky v instituci EU, které má zhruba do konce roku. „Svou misi musí důstojně ukončit - a to by bylo někdy ke konci roku. Prostor tu tedy je. Není to protahování, je to snaha najít takové řešení, které bude politicky průchozí a nepovede k rozbití nejvyššího státního zastupitelství,“ řekl už dříve Pospíšil. Odchod Vesecké ještě do podzimních voleb požadovaly vládní Věci veřejné. Spokojit by se mohly ale i s tím, že se vláda na odchodu Vesecké dohodla.
Předchozí nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová označila Veseckou na sklonku roku 2007 v souvislosti s kauzou někdejšího šéfa lidovců Jiřího Čunka za členku zákulisní justiční mafie, která se snaží plně ovládnout justici, aby sloužila zájmu vládnoucí garnitury. Vesecká za to Benešovou zažalovala, Krajský soud v Praze však opakovaně rozhodl o tom, že se jí Benešová nemusí omlouvat. Rozsudek zatím není pravomocný.