Chodov na Sokolovsku má moderní průtah

Chodov (Sokolovsko) - Po půl roce skončila v Chodově oprava a modernizace silničního průtahu, který by měl výrazně usnadnit jízdu přes město. Stavba za 19,6 milionu korun ale potěšila radnici jen částečně. Starosta Josef Hora uvedl, že se obává návratu nákladních aut do města. Jejich průjezdu po této komunikaci nic nebrání i přesto, že by k cestě na nedalekou silnici R6 mohli řidiči využít i takzvanou Hornickou silnici u Vintířova. Modernizovaný průtah dlouhý asi 1,5 kilometru je přínosem například tím, že při stavbě vzniklo několik nových osvětlených přechodů pro chodce, které zde dosud chyběly a mohou tak přispět ke zvýšení bezpečnosti.

Širší úsek s novým mostem přes Chodovský potok vítají i záchranáři, kteří tady mají stanici, protože se jim bude lépe vyjíždět. Určitou komplikací ale může být zúžení silnice v jiných úsecích. Podle Hory je pro řešení dopravy ve městě ideální výstavba obchvatu. Na ten ale nyní nejsou peníze.

Městu by podle Hory pomohlo alespoň odvedení těžké dopravy na už existující trasu mezi Vintířovem, Chranišovem a Novým Sedlem. O to se už město pokoušelo několikrát, ale zatím bez úspěchu, podotkl starosta. Uvedl, že tato varianta přitom v podstatě nevyžaduje žádné investice.

/*json*/{"map":{"lat":50.243582240922,"lng":12.747402191162,"zoom":13,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":50.239899,"lng":12.747703,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Majitelem průtahu Chodovem je Karlovarský kraj, jehož silničáři na opravu a modernizaci komunikace získali dotaci z Evropské unie, která pokryla asi 86 procent nákladů.