Výluka tramvajové trati v Podbabě bude delší

Praha – Tramvajová trať v pražské Podbabě bude mimo provoz o čtvrt roku déle, než původně dopravní podnik očekával. Začne podle plánu v květnu, tramvaje se na ni ale vrátí až v polovině září. Dosud platilo, že výluka potrvá asi měsíc a skončí zhruba v polovině roku. Opravu trati z Vítězného náměstí zdržel archeologický průzkum, oznámila Martina Neckářová z dopravního podniku.

Tramvaje nebudou po trati z Vítězného náměstí do Podbaby jezdit od pondělí 16. května do 15. září. Po ukončení výluky už nebudou končit na stávajícím obratišti u hotelu International (dnes Crowne Plaza), ale o 260 metrů dále u železniční trati, kde má v budoucnu vzniknout zastávka umožňující snadný přestup z příměstského vlaku na tramvaj. Proti původním předpokladům však bude železniční zastávka Podbaba kvůli nedostatku peněz vybudována s několikaletým zpožděním.

Během výluky, která potrvá asi třetinu roku, nebude jezdit tramvajová linka 2. Linka 8 bude odkloněna z Hradčanské přes Pohořelec na Malovanku. „Jako náhradní dopravu bude možné využít všechny pravidelné autobusové linky jedoucí od stanice metra Dejvická směrem do Podbaby,“ informovala mluvčí Neckářová. Autobusové linky 107, 116, 147 a 160, které poslouží jako náhrada tramvají, budou po celou dobu výluky mimořádně zastavovat v zastávce Lotyšská.