Tisíce lidí uctily památku obětí leteckého neštěstí u Jaroslavle

Praha/Zlín – Na řadě míst v České republice se během středy spontánně scházeli lidé, aby uctili památku obětí leteckého neštěstí u Jaroslavle, především pak trojice reprezentantů a mistrů světa Karla Rachůnka, Jana Marka a Josefa Vašíčka. Před stadionem ve Zlíně, kde začínal Karel Rachůnek, přicházeli lidé rozsvěcet svíčky. Celý večer se zastavovali hokejoví fanoušci i náhodní kolemjdoucí také na pražském Staroměstském náměstí, kde zapisovali vzkazy do kondolenční knihy.

Na řadě míst v České republice se sešli hokejoví fanoušci, aby uctili památku českých internacionálů. Na Staroměstském náměstí v Praze, tedy místě, kde jsou čeští hokejisté      zvyklí slavit své největší úspěchy společně s fanoušky, se sešla před devátou hodinou večerní asi stovka příznivců českého, ale i slovenského hokejového týmu a postupně přibývali další.

Někteří měli na sobě české dresy a objevily se i slovenské. Doslova v hrobovém tichu fanoušci zapalovali svíčky a pokládali je na zem poblíž pietního místa, uprostřed něhož byly umístěny dvě hokejky. Lidé na zem pokládali i šály s hokejovými hesly. Vytvořila se fronta na zápis do kondolenční knihy. Někteří fanoušci neskrývali slzy, jiní se modlili a ozýval se i bouřlivý potlesk.

Video Bez komentáře: Uctění památky hokejistů Jaroslavle
video

Bez komentáře: Uctění památky hokejistů Jaroslavle

Bez komentáře: Uctění památky hokejistů Jaroslavle

Reportáž Barbory Jelínkové

Smutek zavládl také ve Zlíně, kde u zimního stadionu fanoušci zapalovali svíčky k uctění památky reprezentačního tria, zejména pak tamního odchovance Karla Rachůnka. V průběhu odpoledne a večera se zde sešlo několik stovek lidí.

Smuteční pochod se konal i v Havlíčkově Brodě, odkud pocházel Vašíček. I na počest mistra světa a vítěze Stanleyova poháru hokejoví fanoušci zapalovali svíčky a vzpomínali na hráče, který se na tamním stadionu pravidelně v létě připravoval.

V souvislosti s leteckou tragédií zlínský klub zrušil páteční Den otevřených dveří. Zlín ve čtvrtek hraje ještě přípravný zápas na ledě Vítkovic a po domluvě zástupců vedení obou klubů se duel uskuteční. Začne minutou ticha a hráči obou mužstev nastoupí s černými páskami na rukávech.

Své na čtvrtek plánované tiskové konference naproti tomu zrušili představitelé Litvínova i Pardubic. Východočeši odvolali i večerní přípravný duel s Třincem.