Franz spustil svůj web pro prezidentskou kandidaturu

Praha - Prezidentský kandidát Vladimír Franz dnes spustil svůj volební web. Na stránkách i sociální síti Facebook zároveň zveřejnil text prohlášení, ve kterém se zamýšlí nad úlohou prezidenta ve společnosti. O internetové stránky se mu starají lidé z iniciativy Vladimír Franz prezidentem.

Stránky obsahují základní údaje o Franzovi, jeho životopis a názory. Webu vévodí fotografie prezidentského kandidáta, který je známý výrazným tetováním v obličeji. Jedním z prvních textů je jeho dnešní prohlášení, podle kterého má být prezident jednotícím prvkem české politiky.

„Měl by být veden snahou překlenovat to, co politickou scénu i společnost rozděluje, hledat, podporovat a akcentovat to, co ji spojuje,“ píše Franz. „Prezident republiky tedy není a ani nemůže být autorem a nositelem nějaké vlastní a na výkonné moci zcela nezávislé hospodářské, sociální, zdravotní, environmentální, natož zahraniční politiky,“ dodává kandidát.

Prezident má podle Franze podporovat takové iniciativy, které povedou ke zlepšení života občanů, zároveň musí odmítat negativní jevy, které společností hýbou.

Na internetové stránce jsou shromážděny informace o prezidentském kandidátovi, které se objevily na různých zpravodajských serverech. Jsou zde i citáty osobností, které podle iniciativy Vladimír Franz prezidentem jeho kandidaturu podporují, například herce Tomáše Hanáka a režiséra Václava Marhoula.

Zájemci si na webu mohou stáhnout petici požadující Franzovu kandidaturu na hlavu státu. Prezidentský uchazeč musí sehnat podpisy 50 000 občanů pod peticí nebo deseti senátorů.