Vládní sekce pro lidská práva by měla být jednodušší a efektivnější

Praha - Vláda uvažuje o omezení sekce pro lidská práva. Zvýšit by se měl naopak počet úředníků, kteří se zabývají dotační politikou. Agenda lidských práv se podle mluvčího vlády Michala Schustera rušit nebude. Připustil ale, že se kabinet chystá správu zjednodušit a zefektivnit. Zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková předeslala, že pokud v rámci omezování agendy přijde o spolupracovníky, hodlá funkci opustit. Informaci přinesl deník Insider.

Agendu lidských práv vykonává vedle úřadu vlády i několik dalších ministerstev. „Agenda lidských práv se samozřejmě rušit nebude, hledáme pouze řešení, jak tuto agendu administrativně zjednodušit,“ řekl České televizi mluvčí vlády Michal Schuster. Jedná se podle něj pouze o návrhy k diskusi, které bude vláda teprve detailně projednávat.

Šimůnková: Je to jeden z návrhů a doufám, že nebude realizován

„Já jsem byla o návrhu informovaná ze strany úřadu vlády. Obrátila jsem se na některé z ministrů s tím, že s tímto návrhem nesouhlasím. Svůj nesouhlas jsem vyjádřila i vůči úřadu vlády. Je to jeden z návrhů a já doufám, že nebude realizován,“ reagovala zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková.