Policie stále pátrá po šestiletém chlapci z H. Brodu

Havlíčkův Brod - Policie stále pátrá po šestiletém Riccardu Crocim z Havlíčkova Brodu. Odešel ve čtvrtek se svým devětašedesátiletým otcem, který je Ital. Podle policie je možné, že vycestovali z ČR. Otec telefonicky matce potvrdil, že je chlapec s ním, ale neuvedl, kde přesně jsou. Policisté zjišťují místo jejich pobytu ve spolupráci s Interpolem, aby si ověřili, že je dítě skutečně v pořádku a nehrozí mu žádné nebezpečí.

„Matka měla možnost telefonicky mluvit i s chlapcem, který jí potvrdil, že je v pořádku,“ uvedla policejní mluvčí Monika Pátková. Policie nejprve vedla tento případ jako dítě v ohrožení. Dnes ráno to odvolala.

Chlapec měl ze svého domova s otcem odejít mezi 11:30 až 17:00. Pohřešování ohlásila matka dítěte. Otcův mobilní telefon byl nedostupný. Mohou se pohybovat ve starším mercedesu se stříbrnou metalízou a s italskou registrační značkou. 

Chlapec je vysoký asi 120 centimetrů, drobné postavy. Má světle hnědé krátké vlasy. Na sobě měl v době odchodu modré tričko a hnědé kraťasy. Otec ale u sebe má jeho další oblečení, takže může být převlečen v něčem jiném. Lidé mohou jakékoliv informace o pohřešovaném chlapci sdělit na linku 158.