Start do života českých paterčat - výhrůžky a policejní ochrana

Praha - Rodinu prvních českých paterčat hlídá kvůli výhrůžkám policie, píše server Novinky.cz. Rodiče mají obavy z rasistických útoků, do jejich nového bydliště už dorazila celá řada výhrůžných dopisů. Podle serveru jde o jeden z důvodů, proč čerstvá maminka paterčat Alexandra Kiňová odmítá své děti ukázat i prozradit přesné datum odjezdu z porodnice domů.

Zdroj: ČTK/Ústav pro péči o matku a dítě Autor: Vojtěch Resler

„Děti i já jsme v úplném pořádku. Není pravda, že bych já podstupovala nějaký operační zákrok, a proto nás měli propustit později, než bylo plánováno. Ale jak už jsem řekla tisíckrát, miminka ukazovat nebudu a také nechci, aby se vědělo, kdy přesně nás propustí. Už chci mít klid. Některé dny nedělám nic jiného, než zvedám telefony. Přeju si, aby nás lidé nechali být,“ cituje server matku dětí, pro kterou už tlak a obavy začínají být nesnesitelné.

Mediální zástupkyně rodiny Romana Fišerová zmínila, že policie už její členy hlídá. Novinkám řekla, že jakmile byl jednou v televizním vysílání zobrazen dům s bydlištěm, přišla řada dopisů s výhrůžkami, dokonce i smrtí.

Server odhaduje nervozitu kolem paterčat i v samotném Ústavu péče o matku a dítě z „překotně zrušené tiskové konference“, jejíž konání ohlásila porodnice ve čtvrtek dopoledne. Po hodině a půl ale oznámila její zrušení.