Vlak se v Rakousku srazil s autem, mezi oběťmi jsou i děti

Purgstall an der Erlauf (Rakousko) - Srážka vlaku s osobním automobilem na železničním přejezdu v dolnorakouské obci Purgstall an der Erlauf si vyžádala pět mrtvých, z toho tři oběti byly děti. Další tři děti jsou vážně zraněny, informovala agentura APA s odvoláním na místní hasiče.

Vlak se podle informací APA a serveru Krone.at střetl navečer v obci asi 120 kilometrů západně od Vídně s víceúčelovým osobním vozem (MPV) na železničním přejezdu bez závor. Ve vlaku bylo v době srážky sedm lidí.

Příčina neštěstí zatím není známá, stejně jako stav těžce raněných. Ti byli převezeni do nemocnic v Linci a Sankt Pöltenu.
  
Podle serveru Kurier.at na místě zasahovalo mnoho záchranářů včetně 40 hasičů se dvěma vozy. Nasazeny byly kromě několika sanitek také tři vrtulníky. „Máme tu vše, co je možné zmobilizovat,“ řekl policejní mluvčí Johann Baumschlager.

Podle Kurieru byl automobil vlečen 150 metrů. Lidé ve voze byli sevřeni mezi plechy a bylo nutné je vyprostit. Podle místních záchranářů jela v automobilu zjevně místní rodina. Pro obec je to „strašná katastrofa“, uvedl starosta Purgstallu Christoph Trampler.