Útočnice na jihu Francie zranila v obchodě nožem dvě ženy

Francouzská policie v neděli v přímořském městě La Seyne-sur-mer na jihu země zadržela ženu, která s nožem v ruce a s výkřikem Allahu akbar (Bůh je velký) zranila v obchodě dva lidi. Policie zatím jednoznačně nerozhodla, zda má případ teroristické pozadí.

Mladá žena podle policistů zaútočila na nakupující v supermarketu a zranila ji na hrdle. Oběť byla převezena do nemocnice, o jejím stavu policie média neinformovala. Při incidentu byla lehce v obličeji zraněna i pokladní.

Podle listu Nice-Matin byla útočnice oblečena v černém a tvář měla zakrytou závojem. Incidentu údajně předcházela rozepře mezi zákazníky, do níž se pokladní pokusila zasáhnout. Jméno útočnice úřady nezveřejnily.

Žena zřejmě trpěla psychickými problémy

Podle prokurátora Bernarda Marchala měla útočící žena zřejmě psychické problémy. „Je to očividně izolovaný čin,“ citoval prokurátora list Le Monde. Vyšetřovatelé nicméně nevylučují, že útok měl teroristický podtext. „Podle předpokladů to byl pokus o vraždu… a zločin s teroristickými dosahy,“ uvedl Marchal.

Počátkem týdne policisté v Paříži zatkli muže, který zadržoval dva lidi jako rukojmí. Incident nebyl považován za čin spojený s terorismem, pachatel byl později hospitalizován na psychiatrické klinice.