Pátrání po přeživších v Mexiku pokračuje, zapojí se i okolní země

Mexiko stále pátrá po přeživších (zdroj: ČT24)

Obětí zemětřesení v Mexiku je už 273, z toho 137 v metropoli Mexiku. Informoval o tom úřad mexického prezidenta s tím, že mrtví jsou hlášeni z pěti dalších států. Záchranáři přitom po ničivých otřesech o síle 7,1 stupně stále pátrají po možných přeživších v troskách desítek domů.

Celkem 73 lidí zahynulo ve státě Morelos, 43 mrtvých evidují úřady v sousední Pueble, kde bylo epicentrum otřesů. Ve státě Mexiko v okolí metropole zemřelo 13 lidí, v Guerreru šest a v Oaxace jeden člověk.

Prezident Enrique Peňa Nieto ve čtvrtek uvedl, že má informace o desítce spadlých domů v metropoli, kde záchranáři věří, že ještě najdou živé. V nemocnicích bylo po otřesech ošetřeno přes 2000 lidí.

Marek Jukl z Českého červeného kříže: Červený kříž má v Mexiku v terénu asi 2700 lidí (zdroj: ČT24)

Záchranářům se od úterního seismického úderu podařilo dostat ze sutin více než pět desítek lidí. Navzdory občasnému dešti komplikujícímu práci věří v další úspěchy. Z jedné zřícené kancelářské budovy byli téměř 36 hodin po zemětřesení vyproštěni tři živí lidé.

Do země navíc míří na pomoc týmy záchranářů, hasičů a specialistů se psy například z Chile, Panamy, Brazílie a Ekvádoru, ale třeba také z Izraele.

obrázek
Zdroj: ČT24
Vydáno pod