Austrálii šokovala nejhorší střelba za 20 let. Na statku se našla těla sedmi lidí, většinou dětí

Policie na jihozápadě Austrálie nalezla těla sedmi zastřelených lidí včetně čtyř dětí. Podle australských médií se vrah pravděpodobně zabil, protože policie nevyhlásila pátrání po pachateli. Veřejnosti prý nebezpečí nehrozí.

Krveprolití se stalo v obci Osmington nedaleko města Margaret River v australském státě Západní Austrálie. Na incident dostala policie telefonické upozornění. Těla se našla na místním statku.

„Mohu to popsat pouze jako děsivou událost,“ citovala agentura Reuters šéfa západoaustralské policie Chrise Dawsona. „(Těla) vykazují známky střelných poranění. Nechci uvádět další podrobnosti s výjimkou toho, že na místě jsme nalezli dvě střelné zbraně,“ dodal Dawson s tím, že veřejnosti žádné nebezpečí nehrozí.

Oběti pravděpodobně žily na statku, kde se těla našla. „Nejsem schopen poskytnout další podrobnosti o totožnosti zemřelých,“ řekl Dawson. „Ztráta jakéhokoli života je tragická, ale čtyři děti a tři dospělí – to je veliká tragédie,“ dodal.

Policie zahájí rozsáhlé vyšetřování a kontaktuje příbuzné obětí. „Tato strašná tragédie bude mít nepochybně trvalý dopad na dotyčné rodiny i celou komunitu,“ obává se Dawson.

Média událost považují za nejhorší střelecký masakr v Austrálii od roku 1996, kdy v Tasmánii střelec Martin Bryant zabil 35 lidí a dalších 23 zranil.

Australská vláda následně přikročila k tvrdým opatřením, aby podobným incidentům zabránila. V rámci výkupu a konfiskace získala z rukou veřejnosti na milion pušek a pistolí a zároveň zpřísnila podmínky pro nákup zbraní. Bryant byl odsouzen k doživotí bez možnosti podmínečného propuštění.