Z loupeží ve zlatnictvích v Praze policie obvinila čtyři muže

Praha - Kriminalisté zadrželi čtyři údajné pachatele jednotlivých loupeží zlata a šperků za celkem zhruba 15 milionů korun. V jeden den, pátek 11. ledna, byla v Praze vyloupena hned tři zlatnictví. Třem mužům hrozí až patnáctileté vězení, jednomu dvanáctiletý trest.

První loupež se odehrála v 9:10 v Soukenické ulici v Praze 1. Pachatel podle vedoucího oddělení loupeží Jiřího Zábrodského nejprve zastrašil obsluhu paralyzérem, vyřadil kamerový systém a spoutal prodavačku. Poté odcizil dvanáct kilogramů zlatých šperků za více než osm milionů korun. Policisté údajného lupiče, osmačtyřicetiletého muže, zadrželi asi pět hodin poté, co trestný čin spáchal. „Mezitím stačil odjet do Mostu a přetavit šperky do zlatých cihliček s tím, aby je pak v Praze zase prodal,“ uvedl Zábrodský.

Druhou loupež podle policistů spáchal osmatřicetiletý muž krátce před 10:30 v Koněvově ulici v Praze 3. „Pachatel měl zbraň a donutil obsluhu vydat šperky za 816 tisíc korun,“ řekl šéf oddělení loupeží. Muž loupil již dříve, policisté mu prokázali i další dvě loupežná přepadení z podzimu 2012.

Poslední loupež se stala v 18:00 v ulici Pod Pekárnami v Praze 9. „Pachatelé byli maskováni a byli vůči obsluze velmi agresivní,“ prohlásil Zábrodský. Podle něho muži zatlačili prodavačku do kanceláře, kde ji spoutali. Následně odcizili zboží z pultů a trezoru v hodnotě 5,5 milionu korun. Údajní pachatelé jsou podle policie Gruzínci, policisté u nich našli falšované doklady. Jeden žil v Praze 2, druhý v Kladně.

Lupiči ze zlatnictví dopadeni (zdroj: ČT24)
Vydáno pod