V Olomouci napadla ozbrojená skupina mužů hosty vinárny

Olomouc - Skupina asi deseti mužů napadla v neděli ráno hosty před diskotékou v centru Olomouce. Podle policie měli nože, hole a mačety. Dnes to řekl mluvčí olomoucké policie Petr Čundrle. Motivem mělo být vyřizování účtů. Z místa záchranáři odvezli dva zraněné s řeznými poraněními do olomoucké fakultní nemocnice. Jeden z nich byl již propuštěn do domácího léčení.

Incident se podle policie stal v neděli po 3. hodině ranní před vinárnou v ulici Riegrova. Útočníci se zbraněmi napadli hosty diskotéky, kteří stáli před vchodem. Čtyři napadené museli ošetřit lékaři. Podle náměstka ředitele krajské záchranné služby Jana Weinberga z místa záchranáři odvezli s řeznými poraněními osmadvacetiletého a devětadvacetiletého muže. „Mladší z nich měl poranění na rukou a stehně. Starší byl pořezaný na krku, na zádech a na končetinách. Oba muži byli při vědomí,“ řekl Weinberg. Jeden z nich byl dnes propuštěn domů. Podle tvrzení zraněného muže, který je stále v nemocnici, byli útočníci vietnamské národnosti. Mluvčí fakultní nemocnice Egon Havrlant doplnil, že ambulantně bylo ošetřeno dalších pět lidí s lehčím zraněním. „Šlo například o zlomeninu prstu, zhmožděniny, řezné ranky,“ řekl mluvčí nemocnice.

„Policie na místě tři muže zadržela. Po ostatních intenzivně pátráme,“ uvedl Čundrle. Skupiny si mezi sebou údajně vyřizovaly účty za předchozí konflikt na jiném místě. „Nebyl to náhodný útok, byla to odveta za napadení, které proběhlo předtím v jiné části Olomouce. Nemáme prokázán žádný rasový motiv ze strany útočníků, nejsou tam ani žádné důvody, jako je sociální napětí. Nyní máme zadržené tři osoby, jsou umístěni v policejní cele. Zřejmě jim budeme sdělovat obvinění,“ řekl šéf olomouckého odboru kriminální policie Jiří Musil s tím, že šlo o cizince. Podotkl, že všichni napadení se účastnili předchozího konfliktu v jiné části města. I tento incident policie prošetřuje.

Podle policistů byla situace na místě značně nepřehledná. Mnoho účastníků i svědků bylo navíc v časných ranních hodinách pod vlivem alkoholu. Policisté žádají očité svědky události, aby se na ně obrátili.

Reportáž Evy Knajblové (zdroj: ČT24)