V mladoboleslavské Akumě opět hořelo

Praha - V průmyslovém areálu firmy Akuma v Mladé Boleslavi, kde se vyrábí baterie do aut, vypukl v pondělí večer požár. Na místě zasahovalo šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Nikdo nebyl zraněn. Hořet začalo v místní zkušebně baterií, která byla zcela zničena, a odtud se pak oheň rozšířil na střechu.

Hasičům se v hale podařilo zlikvidovat plameny rychle. Problém ale nastal s hledáním ohnisek v mezistropních prostorách. „Jedná se o sendvičovou střechu a hasiči vlastně musí postupně odkrývat jednotlivé části,“ vysvětlil postup velitel zásahu Michal Zápotocký.

Za pomocí termokamery nakonec hasiči našli i poslední ohnisko ve střeše a po čtyřech hodinách oheň úplně uhasili. K úniku nebezpečných zplodin do ovzduší nedošlo, jak potvrdil Zápotocký: „Nebylo zjištěno hoření nějakých vyloženě toxických nebo nebezpečných chemických látek.“

Nahrávám video
Reportáž Ivany Šmelové
Zdroj: ČT24

Příčiny požáru jsou zatím předmětem vyšetřování, předběžná škoda se odhaduje na 10 milionů korun. Místo bude dál hlídat ještě jednotka dobrovolných hasičů. Zápotocký dodal, že i když není narušená statika, vrchní části budovy hrozí zřícení.

Za poslední rok hořelo v Akumě už podruhé, požár tu totiž vypukl i v září loňského roku. Tehdy byly škody vyčísleny na desítky milionů korun.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Požár lesa v Českém Švýcarsku se rozšířil na 900 hektarů

Hasiči v sobotu zasahují v Rynarticích, části obce Jetřichovice, v národním parku České Švýcarsko u požáru lesa. Hoří plocha odhadem o velikosti 900 hektarů, původní odhady hovořily o deseti hektarech. Vyhlášen byl zvláštní stupeň poplachu, s hašením z výšky pomáhají i vrtulníky, informoval před 18. hodinou mluvčí hasičů Tomáš Kalvoda. V okolí požáru platí bezletová zóna. Lesní požár hasiči likvidují také u Šašovic blízko Želetavy na Třebíčsku a u Kryštofova údolí na Liberecku.
14:59Aktualizovánopřed 12 mminutami

Policisté nasadili první mobilní hlukoměr, odhaluje „řvoucí“ výfuky

Jako první v Česku využívají policisté z Olomouckého kraje mobilní hlukoměr. Ten jim bude sloužit pro kontrolu upravených výfuků motorek nebo aut. Na hluk – především v okolí Červenohorského sedla – si roky stěžují tamní obyvatelé i turisté.
před 1 hhodinou

Politické spektrum: Švýcarská demokracie, VÝZVA 2025, Klub angažovaných nestraníků

Česká televize pořádá před komunálními volbami sérii debat se zástupci politických uskupení, která nejsou zastoupena ve sněmovně. Pozvání do Politického spektra v sobotu 2. května přijali Tomáš Raždík (Švýcarská demokracie), Karolína Kubisková (VÝZVA 2025) a František Laudát (Klub angažovaných nestraníků). Debatu moderoval Bohumil Klepetko.
před 2 hhodinami

Sucho zvyšuje riziko požárů v části Česka, výstraha ČHMÚ platí celý víkend

Kvůli dlouhodobému suchu a současnému teplu hrozí zejména v pásu od Ústeckého kraje po jižní Moravu vznik a šíření požárů. Počátkem pracovního týdne bude pršet a nebezpečí požárů by se mělo snížit, plyne ze sobotní výstrahy zveřejněné na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V Praze zároveň platí v souvislosti s touto výstrahou zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech.
12:27Aktualizovánopřed 3 hhodinami

Šéfové městských policií se bojí odlivu strážníků do jiných sborů. Kvůli platům

Nástupní plat padesát tisíc korun slibuje vláda ve svém programovém prohlášení policistům, celníkům, hasičům, vojákům i příslušníkům vězeňské služby. Šéfové městských policií se ale bojí, že kvůli tomu přijdou o své lidi a budou mít problém s náborem. Peněz jim totiž mohou nabídnout výrazně méně. Svaz obecních a městských policií připravil návrh nového zákona o obecní policii a teď bude čekat na připomínky – třeba ministerstva vnitra. Radnic, které chtějí městskou policii, přitom přibývá.
před 10 hhodinami

Majálesy, průvody i politické akce. Lidé v Česku slaví První máj

Lidé v Česku v pátek slaví Svátek práce. Prvomájovou oslavu tradičně využili k setkání s občany zástupci politických stran. V Praze se uskutečnil také anarchistický piknik a městem prošla protifašistická demonstrace. V ulicích metropole byli přítomni i její odpůrci. Na mnoha místech v zemi se konají také majálesy, jízdy historických vlaků nebo bicyklů a slavnosti s filmovými či divadelními představeními a aktivitami pro děti.
včeraAktualizovánopřed 21 hhodinami

VideoDůvod zpoždění vlaků se už lidé z hlášení na nádražích nedozvědí

Cestující ve čtvrtek naposledy slyšeli na nádražích důvody zpoždění vlaků. Správa železnic se tyto informace rozhodla z běžného hlášení vypustit. Nově se lidé z drážních amplionů dozvědí pouze dobu, o kterou se vlaky opozdí. Cílem prý je, aby zpráva byla stručná a krátká a pro cestující nevznikala zbytečná akustická zátěž. Správa se na tom dohodla s dopravci. Zájemci si důvody zpoždění – je jich celkem čtrnáct – mohou dál najít například v aplikaci Datel Správy železnic nebo na portálu Můj vlak národního dopravce.
včera v 09:00

„Duch z Maginotovy linie.“ Občan na jihu Čech odevzdal policii pevnostní minomet

Při zbraňové amnestii odevzdal ve čtvrtek občan v Českých Budějovicích pevnostní minomet M 32 ráže 81 milimetrů. Jde o typ zbraně využívaný při obraně Francie ve druhé světové válce v Maginotově linii. Policie o odevzdání kuriózní zbraně informovala na síti X.
30. 4. 2026
Načítání...