V Kořenově v noci vyhořela pila

Kořenov (Jablonecko) - Rozsáhlý požár zachvátil v noci na dnešek pilu v Kořenově na Jablonecku. Plameny zničily výrobní halu s drahými přístroji na zpracování dřeva. Škoda, kterou oheň způsobil, dosáhla podle odhadu majitele deseti milionů korun. Příčiny požáru na místě zjišťují odborníci.

Hasiči se o ohni dozvěděli těsně před 3. hodinou ranní. Na místě zasahovalo šest hasičských jednotek s osmi cisternovými vozy, kromě profesionálů z Jablonce nad Nisou a z Tanvaldu také dobrovolné sbory z několika obcí.

„Šlo o požár velkého rozsahu, kromě hašení samotné haly truhlárny museli hasiči bránit možnému rozšíření ohně na další objekty,“ popsala zásah mluvčí krajských hasičů Zdenka Štrauchová. Halu se zachránit nepodařilo, její konstrukce se zřítila. „Příčinu požáru ve spolupráci s policií stále vyšetřujeme,“ doplnila mluvčí.

V letošním roce se v Libereckém kraji nejedná o první požár dřevařského provozu, který způsobil velmi vysokou škodu. Na konci dubna hořela výrobna palet společnosti Jilos Horka v Horce u Staré Paky na Semilsku. Hasiči tehdy s ohněm bojovali téměř pět hodin. Škoda dosáhla tří milionů korun.