Tragédie na Štědrý den: Muž zřejmě zavraždil svou ženu a syna

Požár v českobudějovickém rodinném domě, při kterém na Štědrý den zemřeli tři lidé, policie vyšetřuje jako dvojnásobnou vraždu a obecné ohrožení. Muž zřejmě zabil ženu a chlapce, pak dům zapálil a sám v něm uhořel. Uvedl to jihočeský policejní mluvčí Miroslav Doubek, podle nějž to vyplývá z výsledků pitvy. Policie ověřuje ještě další skutečnosti, pokud však už neobjeví nic nového, případ s největší pravděpodobností odloží, protože pravděpodobný pachatel zemřel.

Při rodinné tragédii podle informací ČTK muž zavraždil svou ženu a syna. Dům potom zapálil pomocí benzinu a propanbutanových lahví a uhořel v přilehlé garáži.

„Vlastním požárem a s ním spojenými explozemi došlo k ohrožení okolního prostoru domu, včetně provozu na frekventované Lidické třídě,“ uvedl Doubek, proč policie případ vyšetřuje jako zločin obecného ohrožení. Kvůli tragédii byla dva dny omezena doprava v Lidické ulici, kde dům explodoval.

Hasiči nejprve v garáži nalezli mrtvolu muže. Po dohašení a průzkumu celého domu našli další dvě ohořelá těla.

Výbuch v Českých Budějovicích se třemi mrtvými je nejhorší od exploze v panelovém domě ve Frenštátě pod Radhoštěm. Tehdy zahynulo šest lidí včetně tří dětí a sedmý člověk zemřel na následky zranění v prosinci 2014. Tragédii způsobil psychicky labilní muž, jenž se chtěl pomstít svému okolí a který sám zahynul.