Thermal vypustil bazén, podle odborníků ho zima nenávratně zničí

Nahrávám video
Bazén hotelu Thermal je bez vody, zima ho podle odborníků zničí
Zdroj: ČT24

Bazén karlovarského hotelu Thermal je poprvé od rekonstrukce před 24 lety bez vody. Vedení hotelu ho nechalo vypustit s tím, že ho později opraví. Podle odborníků ale prázdný bazén uprostřed ledna znamená jeho zkázu. V nejznámějším karlovarském bazénu se mohli lidé naposledy vykoupat v létě 2014.

Podle informací některých zaměstnanců se ekonomika hotelu za poslední dva roky výrazně propadla, a chybí tak i peníze na temperování bazénu. Hotel se naopak brání tím, že bazén už není bezpečný. Závady jsou hlavně na staré technologii a elektroinstalaci. Vypuštění bazénu prý navíc doporučil statik.

Technologické zázemí bazénu je staré 40 let. Za rok a půl, co není v provozu, definitivně zchátralo. „Bazén není možné otevřít. Aktuálně vedení hotelu nemá prostředky, odhadované na zhruba 150 milionů korun, aby bazén opravilo,“ tvrdí člen představenstva Thermal-F Adam Vojtěch. Vedení proto bazén zakonzervuje. S jeho případnou rekonstrukcí počítá nejdřív za tři roky.

Kachlíkové obložení vlivem mrazů opadá

Odborníci ale vypuštění vody kritizují. Stavební inženýr Svatopluk Zídek stavbu bazénu v 70. letech řídil. Kachlíkové obložení bez vody podle něj pod vlivem mrazů rychle opadá. „V zimním období je to téměř jisté, vnitřní plášť je v podstatě tímto rozhodnutím odepsaný,“ řekl České televizi.

obrázek
Zdroj: ČT24

Bývalý ředitel Thermalu a současný předseda krajské sekce Asociace hotelů a restaurací Josef Pavel navíc tvrdí, že státní firma nemá na rekonstrukci připravený žádný projekt. Vypuštění bazénu proto považuje za cílenou devastaci.

„Na jedné straně se vydávají miliony do nových marketingových nástrojů a na druhé straně se takto významná atrakce začíná likvidovat, je to absurdistán,“ konstatoval Pavel. Vedení hotelu to ale zásadně odmítá. „Pro nás je aktuálně prvotní hotel, protože ten považujeme za to gró,“ uvedl Vojtěch.

Prodej bazénu ministerstvo zrušilo

Samotný bazén a okolní pozemky nabídlo ministerstvo financí loni k prodeji. Do soutěže se ale nakonec přihlásil jediný zájemce a po protestech veřejnosti byl prodej zrušen. Bazén už na léto zůstal zavřený. To byla ale podle Pavla také chyba: „Neotvírat bazén na hlavní sezónu v nejteplejším roce za 150 let byla neskutečná hloupost. Hotel přišel o tržby minimálně v řádu šesti milionů korun.“

Bazén hotelu Thermal
Zdroj: ČTK

Venkovní bazén včetně vyhlídkové restaurace je jedním ze symbolů Karlových Varů. Byl postaven na skále nad hotelem v 70. letech minulého století. Bazén je 50 metrů dlouhý a 16 metrů široký. Jeho hloubka se pohybuje od jednoho do 4,5 metru.

Třetina vody v bazénu byla minerální. V provozu býval i přes zimu. Od roku 2012 už se ale kvůli úsporám v zimě neotevřel. Hotel už dříve řekl, že zaplatí každý rok na sanacích bazénu až osm milionů korun a návštěvníků ubývá.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Provoz metra na lince C přerušila asi na hodinu a půl srážka s člověkem

Provoz linky C metra v Praze přerušila v neděli dopoledne asi na jeden a půl hodiny v úseku Letňany – Nádraží Holešovice srážka soupravy s člověkem. Sražený na místě zemřel, uvedla mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová. Ve zmíněném úseku linky C nahradily metro autobusy a tramvaje.
10:37Aktualizovánopřed 3 hhodinami

V případu požáru ve zbrojovce obviněn další člověk, jiný zadržen v Bulharsku

Kriminalisté v sobotu obvinili v případu zapálení haly zbrojovky LPP Holding v Pardubicích dalšího člověka. Jeden člověk byl navíc v pátek zadržen v Bulharsku, Česko požádá o jeho vydání. Policie to v sobotu večer bez dalších podrobností uvedla na síti X.
včeraAktualizovánopřed 17 hhodinami

V Praze někdo vykradl bankomaty, poničil je asi výbušninou. Škoda je v milionech

V Opatovské ulici v Praze někdo v noci na sobotu poškodil dva bankomaty a ukradl z nich všechny peníze. Škoda je dle policistů několik milionů korun. Ti také zjišťují, jakým přesně způsobem do bankomatů pachatelé pronikli, řekla policejní mluvčí Eva Kropáčová. Policií zveřejněná fotografie ale naznačuje, že bankomaty byly poničené s použitím výbušniny. Z místa podezřelí odjeli na elektrokoloběžkách. Zloděje, kteří byli nejméně dva, policie hledá. Útoky na bankomaty s použitím výbušniny jsou podle mluvčích bank ojedinělé. Incident částečně omezil provoz blízkého obchodního centra.
včeraAktualizovánopřed 19 hhodinami

VideoOdborníci monitorují pohyb vlků na Broumovsku pomocí GPS

V oblasti Broumovska se v současnosti pohybují dva vlci s telemetrickými obojky. Ochránci přírody tak chtějí sledovat jejich trasy i to, jak blízko se přibližují k lidským obydlím. Nedávno se šelmy dostaly i do těsné blízkosti člověka. Odborníci teď pomocí GPS monitorují jejich pohyb. A vzkazují lidem, aby z vlků neměli strach, protože od jejich návratu do tuzemské přírody jejich vyloženě agresivní chování zaznamenáno nebylo. Už v lednu také na Broumovsku dobrovolníci vlky sčítali – ukázalo se, že na širším území zahrnujícím i Polsko žijí tři smečky a kolem 25 jedinců.
včera v 14:04

S Velikonocemi policie tradičně posiluje hlídky, nechybí ani v ulicích

V tuzemsku aktuálně platí zvýšená bezpečnostní opatření. Policie ve větší míře hlídá takzvané měkké cíle – tedy sportovní, kulturní a společenské akce, letiště nebo náboženské objekty. Sbor denně nasazuje po celé republice přes tisíc lidí – včetně hlídek s balistickou ochranou a dlouhými zbraněmi. A důslednější kontroly probíhají i na silnicích kvůli Velikonocím.
3. 4. 2026

Nová výstava ukazuje neuskutečněné vize pro Zlín

Projekty, které měly vzniknout ve Zlíně před vypuknutím druhé světové války, představuje výstava Neuskutečněné vize firmy Baťa v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně. Mezi exponáty jsou například plány na nový dopravní terminál nebo podobu náměstí Práce. Návrhy významných architektů si lidé mohou prohlédnout do 19. dubna. Výstava je součástí akcí připomínajících ve spolupráci s UNESCO 150 let od narození Tomáše Bati.
3. 4. 2026

Srážka vlaku s člověkem na Pardubicku omezila provoz na koridoru na Moravu

Na železničním koridoru mezi Prahou a Moravou přerušila v pátek odpoledne provoz srážka vlaku s člověkem, který na místě zemřel. Nehoda na více než hodinu zcela zastavila provoz v úseku Pardubice hlavní nádraží – Přelouč, ve 14:10 byl obnoven po jedné ze dvou kolejí. Zhruba v 15:10 byl provoz opět bez omezení, sdělil mluvčí Správy železnic Martin Kavka. Nehoda se stala krátce před 13. hodinou.
3. 4. 2026Aktualizováno3. 4. 2026

Na jindřichohradecké úzkokolejce vyjely po několika letech pravidelné vlaky

Jindřichohradecká úzkokolejka v pátek zahájila pravidelný turistický provoz. První vlak vyjel z nádraží v Jindřichově Hradci směrem na Obrataň na Vysočině v 9:11 a další spoj o několik minut později zamířil do Nové Bystřice. Pravidelný provoz se na této dráze zastavil na podzim 2022 kvůli insolvenci předchozího majitele. O obnovení se postarala společnost Gepard Express.
3. 4. 2026
Načítání...