Zemřel starosta Rožmitálu pod Třemšínem. Josef Vondrášek stál v čele města 22 let

Starosta Rožmitálu pod Třemšínem na Příbramsku Josef Vondrášek (za KSČM) v úterý zemřel. Bylo mu 70 let. Město vedl nepřetržitě od roku 1998. „Pro Rožmitál je to nenahraditelná ztráta,“ řekl místostarosta Pavel Bártl (ČSSD). V letech 2013 až 2017 byl Vondrášek i poslancem, také jako nestraník zvolený za KSČM.

Podle místostarosty zatím není určen termín ani místo posledního rozloučení se starostou. Zpráva o Vondráškově úmrtí Bártla překvapila. „Měl rozjetých hromadu projektů,“ uvedl místostarosta a dodal, že pro něj byl Vondrášek vzorem a učitelem. „Měl ohromný smysl pro sociálno, a myslím si, že proto v Rožmitále vyhrával volby, protože to lidi cítili,“ dodal.

Vondrášek se narodil 25. července 1950 v Příbrami, vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. V devadesátých letech minulého století soukromě podnikal, do zastupitelstva města byl poprvé zvolen v roce 1994, o čtyři roky později se poprvé stal starostou.

Od roku 2004 do roku 2012 byl i krajským zastupitelem (za KSČM), v roce 2012 mandát neobhájil, o rok později byl zvolen poslancem. Do sněmovny už v roce 2017 znovu nekandidoval.