Plzeň - Netradiční opatření proti případům drobných krádeží zavádějí v Plzni. V nejproblémovějším nákupním středisku v centru města byla otevřena speciální policejní místnost. V rámci své služby tam docházejí strážníci i policisté a hned na místě řeší problémy. Byl to nápad obchodníků. Výsledky jsou prý pozitivní, a tak zájem o službu mají i jinde ve městě.
Postávající bezdomovci a žebráci, znechucení zákazníci a každodenní řešení krádeží - taková byla ještě na konci loňského roku vizitka známého nákupního střediska v centru Plzně. Radní pro bezpečnost z plzeňského magistrátu Karel Paleček informoval, že podobná místa patří k nejproblémovějším. Ředitel OD Tesco Plzeň Stanislav Novotný tato slova potvrdil.
Po dvou měsících už je všechno jinak. Přímo v nákupním centru totiž začala fungovat příležitostná policejní služebna sloužící k řešení trestných činů a přestupků, jak popsala mluvčí Policie ČR Plzeň Michaela Altmannová. S nápadem dostat policisty a strážníky přímo do nákupních center a zajistit jim tady zázemí přišli sami obchodníci.











