Řidiči na sněhu bourali, vážná nehoda se stala v srdci Krkonoš

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) – Při vážné nehodě na neobvyklém místě utrpělo zranění sedm lidí, jedno dítě je zraněno těžce. Životy všech navíc ohrozil požár, který havarované vozy zachvátil. Nehoda se stala na řídce vytížené krkonošské horské silnici ze Špindlerova Mlýna na Špindlerovku. Srazily se dvě dodávky, z nich jedna sloužila jako skibus. Při nehodě zřejmě sehrála klíčovou roli zledovatělá silnice. Nehod způsobených počasím během dne postupně přibývalo.

Před jedenáctou hodinou zamířila ze Špindlerovky do Špindlerova Mlýna dodávka s nákladem tisíce litrů nafty v plastových nádržích, jel v ní pouze řidič. Opačným směrem potom vyrazil malý skibus s řidičem a šesti cestujícími. Na úzké horské silnici se obě auta střetla, když dodávka sjíždějící od Špindlerovky vjela do protisměru a čelně se střetla s druhým vozem. „Nehoda se stala na zledovatělé cestě mezi Špindlerovým Mlýnem a Špindlerovou boudou a zřejmě právě led byl její příčinou,“ upozornil člen Horské služby Krkonoše Marek Fryš.

Po srážce teprve čekalo posádky obou automobilů to nejhorší – jeden z vozů začal hořet a plameny se rychle rozšířily i na ten druhý. „Navíc došlo k úniku převážené nafty,“ upozornila mluvčí hasičského sboru Martina Žahourková. Nakonec se všech osm lidí dostalo do bezpečí – pomohla jim posádka dalšího auta, které kolem projíždělo. Sedm z nich však utrpělo zranění – jedno dítě je těžce zraněno, další čtyři lidé utrpěli lehká poranění a skončili v nemocnici. „Poslední dva pacienty s drobnými poraněními přepravila horská služba do Medical centra ve Špindlerově Mlýně,“ doplnil mluvčí záchranky Tomáš Ježek.

Václav Svoboda o nehodě v Krkonoších (zdroj: ČT24)

Na místě zasahovali hasiči, kteří s požárem automobilů bojovali zhruba hodinu. Současně se snažili zabránit úniku nafty. Cestujícím ze skibusu přijela pomoci horská služba, která je potom předala záchranné službě. Zraněné dítě s podezřením na vnitřní poranění potom transportoval do královéhradecké nemocnice vrtulník.

Kvůli počasí během dne nehod přibývalo

Jen na Vysočině policie od rána zaevidovala 35 nehod. Ke kolizím došlo i v obou směrech dálnice D1 na Vysočině. Komplikace sněžení způsobilo i na jihu Moravy. I odtamtud policie během dne zaznamenala desítky hlášení o nehodách. Policisté museli večer uzavřít také rychlostní silnici R46 u Prostějova. Dopravní kolaps tam způsobily kamiony, které vozovku ucpaly ve směru z Prostějova na Olomouc. Podepsalo se na tom opět především zimní počasí.