Odhalená sklizeň. Policie v Praze chytila muže se 42 kily marihuany

Policisté v pondělí zadrželi v Praze muže s dvaačtyřiceti kilogramy marihuany v kradeném autě. Takové množství drogy by podle kriminalistů mohli dealeři prodat za zhruba 1,5 milionu korun. Muž se snažil tvrdit, že nevěděl, co veze, přestože byl v minulosti vyšetřován právě kvůli výrobě marihuany.

Auta projíždějícího v pondělí večer ulicí K Barrandovu si policejní hlídka všimla právě proto, že bylo nahlášeno jako kradené. Když vůz policisté zastavili, ucítili navíc typický zápach marihuany. „U řidiče provedli orientační zkoušku na přítomnost drog, která byla negativní. Příčinu zápachu ovšem brzy nalezli. Při kontrole kradeného vozidla totiž našli celkem tři velké igelitové pytle, které byly doslova napěchované marihuanou,“ sdělila mluvčí policie Iveta Martínková.

Kriminalisté později potvrdili, že v pytlích byla částečně usušená marihuana dohromady o váze 42 kilogramů. Zadrženého sedmadvacetiletého Asijce pak detektivové s pomocí tlumočníka vyslechli a obvinili z výroby drog, za což mu hrozí až deset let vězení.

„Obviněný tvrdil, že vůbec nevěděl, co ve vozidle převáží, respektive vůbec prý netuší, jak taková marihuana vypadá a jak je cítit. V roce 2012 byl přitom v souvislosti s pěstováním marihuany již prošetřován,“ doplnila policejní mluvčí.

Kromě marihuany našli policisté v autě také čtyři mačety, sekáček a tři maskovací kukly. Obviněný muž skončil ve vazbě.