Noční požár kamionu uzavřel provoz na dálnici D10 u Mladé Boleslavi

Mladoboleslavská dálnice D10 byla na 44. kilometru ve směru na Prahu v noci uzavřena. V pondělí před půlnocí tam začal hořet kamion, který převážel osobní auta. „Požár vznikl od prasklé pneumatiky návěsu,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Nikdo se nezranil. Následky nehody odstraňovali hasiči celou noc, provoz byl obnoven před 08:00.

Na místě zasahovaly tři hasičské jednotky. Požár podle mluvčího způsobil škodu zhruba tři miliony korun. „Celkem bylo na kamionu devět vozů,“ uvedl Holomčík. Tři octavie požár zasáhl zcela, tři částečně.

Ohořelá vozidla musela být postupně z návěsu sundána, a to až po dohašení požáru. Na místo byli také povoláni silničáři, kteří vozovku museli vyčistit od látek použitých k hašení.

Po 06:00 se v uzavřeném úseku, kde byla podle silničářů mlha, ještě srazily dva osobní automobily. „Vozidla se do úseku dostala přes uzavírku,“ informoval dopravní web.

Řidiči museli uzavřený úsek objíždět přes centrum Mladé Boleslavi, zpátky na dálnici najížděli v Bezděčíně.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Namrzající mrholení způsobilo na jihu Moravy desítky nehod

Na jižní Moravě se kvůli namrzajícímu mrholení staly od pátečního rána desítky nehod. Se zpožděním jezdí MHD v Brně i regionální autobusy, někde nejezdí vůbec. Na dálnicích se tvoří kvůli haváriím dlouhé kolony. Některá místa na silnicích jsou kvůli odstraňování následků zcela neprůjezdná. Vyplývá to z informací hasičů na síti Threads, podrobnosti připojují také policisté či dopravní společnost Kordis JMK.
před 27 mminutami

Městu hrozí, že bude vracet dotaci za nádraží. Spoje tak radnice „vyžene“ z centra

V Heřmanově Městci na Chrudimsku vyrostl nový dopravní terminál, ale je prakticky bez cestujících. Většina lidí radši využívá zastávku v centru. Nad městem s pěti tisíci obyvatel tak visí hrozba, že bude muset vrátit evropskou dotaci, kterou na stavbu dostalo. Radnice se proto rozhodla radikálně – autobusy budou zajíždět pouze k novému nádraží na periferii. Mnoha lidem se tím prodlužuje cesta.
před 1 hhodinou

Psi z množírny zatím nemohou k novým majitelům, péče stojí město miliony

Před půl rokem odebrali policisté a veterináři více než 170 podvyživených retrívrů a jejich kříženců z množírny v Odrovicích na Břeclavsku. Ani po ošetření však psi zatím k novým chovatelům nemohou, jelikož jsou stále ve vlastnictví původní majitelky. Tu policie stíhá za chov zvířat v nevhodných podmínkách. Za péči o psy už město Pohořelice útulkům zaplatilo přes dva miliony. Požádalo stát o částečnou kompenzaci, zbytek by měla uhradit majitelka původního chovu.
před 11 hhodinami

Pelhřimovská nemocnice omezí operace, část chirurgů dala výpověď

Nemocnice Pelhřimov musí od března kvůli nedostatku personálu na chirurgickém oddělení omezit plánované operace. Zachována zůstane akutní péče a onkologické výkony. Zatímco v loňském roce pracovalo v nemocnici deset chirurgů, na konci února jich zůstane pět. Hejtman Kraje Vysočina Martin Kukla (ANO) označil situaci za akutní a nevyhovující, řešit ji bude v pondělí krajská rada.
před 12 hhodinami

Policie obvinila dalších sedm lidí a šest firem kvůli zakázkám pardubického magistrátu

Policie obvinila sedm lidí a šest firem v souvislosti s veřejnými zakázkami pardubického magistrátu. Národní centrála proti organizovanému zločinu je podezírá z rozsáhlé manipulace tendrů a ovlivňování magistrátních úředníků z odboru majetku, a to v letech 2014 až 2023, řekl mluvčí centrály Jaroslav Ibehej. Podle něj takto pachatelé ovlivnili nejméně 217 zakázek zhruba za 61 milionů korun. Hlavním organizátorům trestné činnosti hrozí až desetileté vězení. Primátora Jana Nadrchala (ANO) informace překvapila a neví, o co by mohlo jít.
včeraAktualizovánopřed 14 hhodinami

Třiadvacet postav pro dva herce. Changes ukazují, jak se za den změníme

Dva herci ztvárňují třiadvacet postav v intimní a zároveň ironické inscenaci Changes, kterou v české premiéře uvádí Národní divadlo Brno. Hra současné německé dramatičky Maji Zadeové sleduje jediný den v životě partnerské dvojice a zároveň svět kolem, který se neustále proměňuje.
před 18 hhodinami

Část mladistvých v ústavech musí nově platit zdravotní pojištění. Ředitelé varují před dluhy

Část mladistvých umístěných ve výchovných ústavech si musí podle novely zákona o zdravotním pojištění od letošního ledna sama hradit zdravotní pojištění. Stát ho bude hradit jen za ty, kteří mají soudem uloženou ochrannou výchovu. Ministerstvo zdravotnictví změnu obhajuje snahou o narovnání nepřesností z minulých let, ředitelé některých zařízení ale upozorňují, že děti se mohou dostat do dluhové pasti.
před 21 hhodinami

Onkologické centrum v Motole by se mělo podle Babiše otevřít koncem srpna

Národní onkologické centrum v motolské nemocnici by se mělo otevřít koncem srpna, oznámil premiér Andrej Babiš (ANO) po čtvrteční ranní návštěvě Fakultní nemocnice Motol a Homolka. Stavba má vyjít na 4,5 miliardy korun, přičemž většinu pokryjí dotace z evropských fondů a DPH bude částečně financována ze státního rozpočtu.
před 21 hhodinami
Načítání...