V klubu Roxy vystoupila metalová skupina DOWN

Praha - Zaplněný Klub Roxy hostil 28. března metalisty DOWN v čele s legendárním frontmanem Philem Anselmem. Koncert byl součástí evropského turné k letos vydané desce s názvem "Down III: Over The Under". DOWN je žánrově tvrdší kapela, která ve svém projevu snoubí tvrdost ex-panterovského hardcore metalu s méně pronikavějšími tóny jižanského rocku.

Koncertu předcházela hodinová projekce filmu, který mapoval historii skupiny. Průběh samotného vystoupení by se dal přirovnat k přímočarému útoku na sluchovody přítomných, řádně nažhavených, fanoušků. Základy klubu se doslova otřásaly pod soustředěným náporem nekompromisních kytarových riffů a Anselmova charakteristického vokálu. Playlist obsahoval kompletní průřez celou diskografií, z posledního počinu bylo citováno celkem pětkrát.

Založení New Orleanských DOWN a jejich následná nepravidelná aktivita se datuje od roku 1992, na svém kontě mají tři řadové nahrávky. Členové této kapely jsou také neodmyslitelně spjati s veličinami jižanské metalové scény (PANTERA, CROWBAR, COROSSION OF CONFORMITY).

Pořádající agentura: Obscure Promotion

Playlist:
1. Underneath Everything
2. Path
3. Lysergik Funeral Procession
4. Pillars Of Eternity
5. Three Suns and One Star
6. Lifer
7. Swan Song
8. On March The Saints
9. Ghosts Along The Mississippi
10. Learn From This Mistake
11. N.O.D.
12. The Seed
13. Beneath The Tides
14. Losing All
15. Eyes Of The South
16. Doobinterlude
17. New Orleans Is A Dying Whore
18. Stone The Crow
19. Jail
20. Bury Me In Smoke

  • Bubeník metalové skupiny DOWN autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/2/148/14787.jpg
  • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/2/148/14786.jpg
  • ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/2/148/14784.jpg

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Vznikl film o českém esu RAF. Osamělý vlk válčil na vlastní pěst

Dokudrama Osamělý vlk přibližuje osudy hrdiny druhé světové války Josefa Františka. Jeden z nejvýznamnějších československých pilotů přispěl v bitvě o Británii k neúspěchu nacistů. Hraný snímek s dokumentárními prvky vznikl v koprodukci České televize a od 26. srpna ho uvádějí kina.
před 15 hhodinami

Festivalů přibývá, zejména těch regionálních

Počet hudebních festivalů v Česku roste. Vyplývá to z předběžných dat Národního institutu pro kulturu. Vznikají zejména ty s regionálním dosahem.
včera v 16:24

Soundtrack Poděbrady promítne Tmavomodrý svět s živou hudbou

V Poděbradech začíná mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack. Jedenáctý ročník mimo jiné připomene hudbu spojenou s tvorbou Zdeňka Svěráka. Za doprovodu orchestru promítne film Tmavomodrý svět.
včera v 13:53

VideoFilmové premiéry: Sci-fi Vzhlížet ke hvězdám či animované Tajemství džungle

Sci-fi Ridleyho Scotta Vzhlížet ke hvězdám se odehrává deset let po apokalypse. Pilot v podání Jacoba Elordiho se vydává do neznáma, protože zachytí tajemný radiový signál. Thriller Vzpoura rozšiřuje portfolio akčních hrdinů Jasona Stathama. Tentokrát představuje soukromého bezpečnostního specialistu, který při útěku po vraždě svého zaměstnavatele odhalí mezinárodní spiknutí. Animovaná dobrodružná komedie Tajemství džungle vznikla ve spolupráci českých, lotyšských a polských tvůrců. Vypráví o nezapomenutelné prázdninové výpravě do amazonského pralesa, kterou zažije malá Elisabeth se svým bratrem. A v dokudramatu Osamělý vlk přibližuje režisér Ondřej Veverka divákům život a bojové osudy stíhače RAF Josefa Františka.
včera v 12:07

„Tečky létají všude.“ Zemřela avantgardní umělkyně Jajoi Kusamaová

Ve věku 97 let zemřela japonská avantgardní umělkyně Jajoi Kusamaová. Po celém světě se proslavila díly, do nichž promítala vlastní halucinace. Ať už se jednalo o malby poseté jasně barevnými tečkami, sochy dýní, či zrcadlové instalace budící dojem nekonečna.
včera v 11:27

Rusko zničilo třetinu roční ukrajinské knižní produkce, odvětví je na hranici kolapsu

Rusko pokračuje v devastaci ukrajinského kulturního dědictví. V poslední době zesílilo útoky na válkou již tak ohrožený knižní trh – během léta zničilo ve skladech či tiskárnách třetinu roční produkce ukrajinských nakladatelů včetně velké části učebnic. Představitelé odvětví varují před kolapsem sektoru, který by Ukrajině vzal právo mluvit vlastním hlasem.
včera v 06:00

O bezplatné nedělní prohlídky na hradech je velký zájem, rezervace rychle mizí

Více než šedesát hradů a zámků ze 105 zapojených do nedělních bezplatných prohlídek už má plno, vyplývá z aktuálních údajů na webu Národního památkového ústavu (NPÚ) a jednotlivých památek. Na dalších objektech zbývají poslední volné termíny k rezervaci. V neděli 30. srpna se státní památky mimořádně poprvé otevřou zdarma v rámci projektu Dostupná kultura pro všechny, který vyhlásilo ministerstvo kultury.
26. 8. 2026

Střelci na královnu ukazují v Opavě veřejné umění ze socialismu

V opavském Domě umění vystavují sochy a reliéfy, které bývaly k vidění ve veřejném prostoru Moravskoslezského kraje za období socialismu. Na výstavu nazvanou Střelci na královnu se vešlo sedmdesát děl.
26. 8. 2026

Evropský pohled

ČT24 každý den vybírá z obsahu publikovaného evropskými veřejnými médii, členy Eurovize.