Petr Nikolaev točí film o osamělých srdcích v době normalizace

Liberec - V severních Čechách natáčí režisér Petr Nikolaev příběh mladého dlouhovlasého muzikanta, jehož cit a touha po svobodě naráží na realistické hranice času, zamrzlého ve svém traumatu. Snímek Klub osamělých srdcí podle příběhu spisovatele a scenáristy Martina Bezoušky ze sedmdesátých let, kdy se čeští a slovenští lidé teprve učili, co to znamená normalizace, by se měl objevit na obrazovce České televize v průběhu příštího roku.

Klub osamělých srdcí je příběh z doby, která za moc nestála, a která naopak mnohé z tehdy mladých stála všechno. Byla to doba, která i buřiče a svobodné duchy, jakým je nepochybně bigbítový hudebník, dovedla až na hranu jejich skutečné vnitřní odvahy, ale i lidskosti.

Přehoupl se rok 1968 a svět se - alespoň pro nás - začal nesmírně měnit. Málokdo asi čekal, že ta změna bude tak velká a tak zlá. Černá tušení se naplňují pomalu a každý si to své musí odžít. I Lukáš Knapp, dvacetiletý zpěvák a vůdčí duch bigbítové kapely Klub osamělých srdcí.

Reportáž Ladislava Jakuba (zdroj: ČT24)

Mladý muž na vrcholu svého mladistvého sebevědomí, které nepochybuje o správnosti toho, jak myslí a cítí, které necítí potřebu kompromisu s dobou, který chce žít v pravdě a pohrdá lží, začíná klouzat po spirále, která se nevyhýbá nikomu a ničemu. Dokonce ani hudbě, kterou hraje a kterou vzývá.

Za kamerou stojí Marek Diviš, hlavní roli ztvárnil Roman Říčař, ve filmu se dále objeví Václav Postránecký, Simona Stašová, Oldřich Vlach, Ivana Chýlková nebo Michal Novotný.

  • Michal Novotný a Roman Říčař ve filmu Klub osamělých srdcí zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/12/1169/116816.jpg
  • Petr Nikolaev při natáčení filmu Klub osamělých srdcí zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/12/1169/116820.jpg
Vydáno pod