Partnerské ladění - nalaďte s ČT i své vztahy

Praha – Tréma při seznamování, neschopnost udržet si partnera nebo rozpad dlouholetého vztahu jsou témata prvních tří dílů nové talk show Partnerské ladění. V pořadu s interaktivními prvky bude moderátorka Šárka Volemanová (mnozí diváci ji znají pod jménem Kubelková) hovořit se svými hosty o věcech, které zajímají všechny – o partnerských vztazích a jejich peripetiích. Diskutovat mohou i diváci – buď přímo ve studiu, anebo prostřednictvím Facebooku.

„Partnerské vztahy řešíme vždycky. Ať už jsme zadaní, rozvedení, single, nebo neseznamitelní. Přemýšleli jsme nad tím, jak by se na ně dalo nahlédnout, z jakých úhlů pohledu, a jak najít vnitřní harmonii, která souvisí s tím, aby se nám dobře žilo. Proto také název Partnerské ladění – právě harmonii budeme hledat,“ vysvětluje Šárka Volemanová.

Základem pořadu podle jejích slov budou příběhy diváků, zazní ale i názory sexuologa nebo psychologa. Přáním tvůrců je, aby se talk show časem vysílala živě. První díl uvede ČT1 dnes v 15:05, jeho téma zní: Jsme nesmělí, ale nechceme být sami.

Nahrávám video
Rozhovor se Šárkou Kubelkovou Volemanovou
Zdroj: ČT24

Talk show Partnerské ladění navazuje na dokumentární cyklus České televize Partnerské vztahy aneb návod na přežití. V Edici ČT vyšla nedávno stejnojmenná kniha. Jsou v ní témata, která jsou asi pro každého z nás v partnerském vztahu základem. Od očekávání v partnerských vztazích, sexualitě, žárlivosti, nevěře, rozchodech, láskách na dálku, interkulturních soužitích až po to, jakým způsobem ovlivní děti náš vztah. Najdeme v ní různé pohledy na úseky lidského života, partnerské testy, u kterých zjistíme, jak jsme „na tom“ v našem vztahu. A na konec knížky přidáváme bonus v podobě pěti jazyků lásky, kterými se podle psychologů hovoří, představuje knihu Šárka Volemanová.

„Je až s podivem, kolik lidí paralyzuje tréma při seznamování a tím jim blokuje možnost žít, jak by si přáli,“ říká Šárka Volemanová. „Jeden z našich hostů trpí nesmírnou trémou, nedokáže se seznámit. Je mu 27 let, touží po lásce, něžnostech, intimitě, ale je pořád sám. Společně s ním budeme stát na začátcích partnerských vztahů, forem seznamování a seznámíme se také s možnostmi zvládnout sebe sama v takové situaci.“

Druhý zářijový díl – Zase sama – se věnuje ženám, které propadají beznaději z nových a nových začátků a špatně končících partnerství. O týden později nabídne Partnerské ladění pohled mužů. Díl s názvem Konec velké lásky se snaží zachytit mužský pohled na stádia vztahu, na pocity v okamžiku, kdy končí několikaleté manželství.

Následující téma pro měsíc září se zaměří na lesbické vztahy. Představí příběhy dvou žen, obě mají za sebou i heterosexuální vztahy, z nichž si do nového vztahu přivedly každá dvě děti. Pořad se bude zabývat především otázkou, zda a jak lesbický vztah ovlivňuje a ovlivní partnerské vztahy jejich dětí.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Slovenští herci odříkají spolupráci s veřejnoprávní stanicí. Ta mluví o polarizaci

Ve slovenské kultuře pokračuje napětí. Někteří herci se rozhodli nespolupracovat s tamní veřejnoprávní televizí a rozhlasem, vedení stanice hovoří o zbytečném polarizování společnosti. Přetrvávají také výhrady části umělců vůči ministerstvu kultury v čele s Martinou Šimkovičovou. Kritika se dotýká možné cenzury, změn v podpoře umění i personálních čistek.
před 48 mminutami

Kdo platí, rozkazuje, míní o financování ČT a ČRo Havel. Politizace není cíl, říká Šťastný

Vládní koalice představila návrh, podle kterého financování České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo) přejde na stát. Podle předsedy TOP 09 Matěje Ondřeje Havla je cílem vlády dostat média veřejné služby pod politický vliv. Řekl to v Událostech, komentářích moderovaných Lukášem Dolanským. „Naším cílem nikdy nebylo jakýmkoli způsobem politizovat média veřejné služby,“ uvedl naopak ministr pro sport, prevenci a zdraví Boris Šťastný (Motoristé). Hosty byli také generální ředitelé ČT Hynek Chudárek a ČRo René Zavoral.
před 7 hhodinami

Sorrentino má rád momenty zastavení, říká střihač jeho filmů

Festival Dny evropského filmu se letos věnuje tvorbě italského režiséra Paola Sorrentina. Jak se spolupracuje s oscarovým režisérem, popsal České televizi jeho dvorní střihač Cristiano Travaglioli. Mluvil o přístupu Sorrentina k filmu i o natáčení seriálu Mladý papež.
před 21 hhodinami

Komorní scéna Aréna uvádí hru inspirovanou zakázaným románem

Dramatik a dramaturg Tomáš Vůjtek připravil pro Komorní scénu Aréna v Ostravě novou hru. Pod názvem „Klaus Mann napsal Mefista“ hledá v osudech německého spisovatele i jeho zakázaného románu zamyšlení pro současnost.
před 23 hhodinami

Méně filmů i práce, kritizují Thompsonová či Bardem fúzi hollywoodských studií

Více než čtrnáct set hollywoodských herců, scenáristů, režisérů a dalších filmových profesionálů se s „jednoznačným nesouhlasem“ staví proti tomu, aby společnost Warner Bros. pohltil její konkurent Paramount. V otevřeném dopise vyjádřili obavy z dopadů, jaké by spojení dvou významných hollywoodských studií mohlo mít na už tak ohrožovaný filmový průmysl. Paramount naopak ujišťuje, že transakce přinese „více příležitostí pro práci“.
včera v 13:09

Zemřel trumpetista Václav Hybš. Spolupracoval s Gottem i Matuškou

Ve věku 90 let zemřel v neděli trumpetista, aranžér a kapelník Václav Hybš. Vystupoval s řadou známých interpretů populární hudby včetně Karla Gotta a Waldemara Matušky. Jeho orchestr byl především v 80. letech častým hostem na televizních obrazovkách, zejména v různých pořadech estrádního typu, televizních Silvestrech či v Televarieté. O jeho úmrtí informoval producent Jan Adam.
13. 4. 2026Aktualizováno13. 4. 2026

VideoRole si nehledám, najdou si mě, říká herečka Jana Nagyová

Pro generace diváků zůstane navždy spojena s princeznou Arabelou. Teď se ale na televizní obrazovky a filmová plátna vrací v rolích, které mají k pohádkové bezstarostnosti daleko. Po letech věnovaných rodině zažívá herečka Jana Nagyová svůj velký návrat, který potvrdila i v novém životopisném snímku Šampión o krasobruslaři Ondreji Nepelovi. „Role si nehledám, ty role si najdou mě,“ poznamenala v Interview ČT24, kde ji vyzpovídala Tereza Willoughby. „Už jsem nad věcí, zažila jsem v životě aplaus i kritiku i pády i smích,“ říká Nagyová. Lidem chce prý rozdávat radost a štěstí.
12. 4. 2026

Michal Prokop a James Cole s Ideou mají po dvou cenách Anděl

Patnáct kategorií cen Anděl za rok 2025 zná své vítěze. Nejlepší loňské album natočil sólový interpret roku Michal Prokop s kapelou Framus Five. Po dvou cenách si za společný projekt odnesli také rappeři James Cole a Idea. Sólovou interpretkou je Klára Vytisková, kapelou Mňága a Žďorp. K významným osobnostem v síni slávy se připojila Lenka Filipová.
11. 4. 2026Aktualizováno11. 4. 2026
Načítání...