Erotický komiks a ženy si neprotiřečí

Angoulême – Ve francouzském Angoulême končí v neděli čtyřdenní mezinárodní festival komiksu, největší evropská prezentace komiksové literatury. Každoroční přehlídka v zemi, která je světovou velmocí tohoto literárního žánru, letos poukázala na nový trend: na vzestupu jsou komiksy s erotickou tematikou a jejich tvůrci jsou většinou ženy, které do lechtivé hry vnášejí citlivost a humor.

„Když napíše erotický komiks žena, považuje se to za intelektuální a umělecké dílo. V žádném případě za něco tělesného nebo sexuálního. To je pro mě velmi příjemné,“ přiznala jedna z komiksových autorek Maïa Mazauretteová.

Téma erotiky s humorným ženským nadhledem podává například komiksová řada Péchés Mignons. „Má svůj půvab v tom, jak ženy zobrazuje,“ domnívá se redaktor Thierry Tinlot. „Nejsou to ženy dokonalých tvarů, jaké vidíte v televizi, ale dívky spíš plnoštíhlé, při těle, prostě jako ze života, žádné modelky.“  

Nahrávám video
Reportáž Petra Viziny
Zdroj: ČT24

Další překvapení, které každoroční festival v Angoulême objevil, se týká komiksových čtenářů. „Překvapilo nás, že většinu čtenářů těchto komiksů tvoří ženy. Mizí tak jedno tabu a znamená to, že i ženy se tomu tématu dokáží zasmát a přistoupit k sexualitě s humorem,“ upozornila redaktorka Anais Vanelová.

Vydavatel Benoit Cousin označil erotické komiksy za část trhu, která si ekonomicky vede velmi dobře. „Mají své čtenáře, byť se tím žádný z nich veřejně nechlubí,“ dodal.

  • Erotické komiksy autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/23/2285/228470.jpg
  • Erotické komiksy autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/23/2285/228473.jpg
  • Erotické komiksy autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/23/2285/228472.jpg

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Sorrentino má rád momenty zastavení, říká střihač jeho filmů

Festival Dny evropského filmu se letos věnuje tvorbě italského režiséra Paola Sorrentina. Jak se spolupracuje s oscarovým režisérem, popsal České televizi jeho dvorní střihač Cristiano Travaglioli. Mluvil o přístupu Sorrentina k filmu i o natáčení seriálu Mladý papež.
před 13 hhodinami

Komorní scéna Aréna uvádí hru inspirovanou zakázaným románem

Dramatik a dramaturg Tomáš Vůjtek připravil pro Komorní scénu Aréna v Ostravě novou hru. Pod názvem „Klaus Mann napsal Mefista“ hledá v osudech německého spisovatele i jeho zakázaného románu zamyšlení pro současnost.
před 15 hhodinami

Méně filmů i práce, kritizují Thompsonová či Bardem fúzi hollywoodských studií

Více než čtrnáct set hollywoodských herců, scenáristů, režisérů a dalších filmových profesionálů se s „jednoznačným nesouhlasem“ staví proti tomu, aby společnost Warner Bros. pohltil její konkurent Paramount. V otevřeném dopise vyjádřili obavy z dopadů, jaké by spojení dvou významných hollywoodských studií mohlo mít na už tak ohrožovaný filmový průmysl. Paramount naopak ujišťuje, že transakce přinese „více příležitostí pro práci“.
před 19 hhodinami

Zemřel trumpetista Václav Hybš. Spolupracoval s Gottem i Matuškou

Ve věku 90 let zemřel v neděli trumpetista, aranžér a kapelník Václav Hybš. Vystupoval s řadou známých interpretů populární hudby včetně Karla Gotta a Waldemara Matušky. Jeho orchestr byl především v 80. letech častým hostem na televizních obrazovkách, zejména v různých pořadech estrádního typu, televizních Silvestrech či v Televarieté. O jeho úmrtí informoval producent Jan Adam.
13. 4. 2026Aktualizováno13. 4. 2026

VideoRole si nehledám, najdou si mě, říká herečka Jana Nagyová

Pro generace diváků zůstane navždy spojena s princeznou Arabelou. Teď se ale na televizní obrazovky a filmová plátna vrací v rolích, které mají k pohádkové bezstarostnosti daleko. Po letech věnovaných rodině zažívá herečka Jana Nagyová svůj velký návrat, který potvrdila i v novém životopisném snímku Šampión o krasobruslaři Ondreji Nepelovi. „Role si nehledám, ty role si najdou mě,“ poznamenala v Interview ČT24, kde ji vyzpovídala Tereza Willoughby. „Už jsem nad věcí, zažila jsem v životě aplaus i kritiku i pády i smích,“ říká Nagyová. Lidem chce prý rozdávat radost a štěstí.
12. 4. 2026

Michal Prokop a James Cole s Ideou mají po dvou cenách Anděl

Patnáct kategorií cen Anděl za rok 2025 zná své vítěze. Nejlepší loňské album natočil sólový interpret roku Michal Prokop s kapelou Framus Five. Po dvou cenách si za společný projekt odnesli také rappeři James Cole a Idea. Sólovou interpretkou je Klára Vytisková, kapelou Mňága a Žďorp. K významným osobnostem v síni slávy se připojila Lenka Filipová.
11. 4. 2026Aktualizováno11. 4. 2026

Baron Prášil v Laterně magice vypráví beze slov i Zemana

Baron Prášil ožívá na jevišti. Klasický příběh o síle představivosti, který je známý především díky filmu Karla Zemana, nastudovala Laterna magika v Praze jako multimediální inscenaci.
11. 4. 2026

K nalezení nacisty ukradeného Modiglianiho napomohly i Panama Papers

Do Francie by se měl po letech sporů vrátit obraz od Amedea Modiglianiho s pohnutou historií. Malba Sedící muž (opírající se o hůl) urazila cestu z nacisty okupované Francie až do New Yorku, kde letos v dubnu nejvyšší soud rozhodl o navrácení obrazu vnukovi původního majitele. K dohledání díla napomohla i kauza Panama Papers.
10. 4. 2026
Načítání...