Diváci i přes technické problémy aplaudovali muzikálu Touha

Praha - Přestože včerejší premiéru nového muzikálu Touha s písněmi Daniela Landy v pražském Divadle Kalich provázely technické problémy, diváci představení často doprovázeli uznalým potleskem. Muzikál s libretem Landovy manželky Mirjam vychází z loňského filmu Kvaska, který stejně jako muzikál rovněž režírovala. V hlavní roli muzikálové hvězdy Karin se stejně jako ve filmu představila Lucie Vondráčková, v roli vězně Bena Jan Kříž. Druhá premiéra muzikálu se uskuteční dnes.

Diváci nic nepoznali 

Ředitel Divadla Kalich Michal Kocourek si při děkovačce povzdechl, že je zradila technika, při hodnocení použil i vulgární výraz. V první polovině představení musela být premiéra zhruba na 15 minut přerušena, protože ze záznamu nezazněla nahrávka písně, která měla provázet děj muzikálu. Herci na scéně zareagovali na nečekanou situaci tak duchapřítomně, že se mnozí diváci domnívali, že přerušení představení bylo scenáristickým nápadem.

Více hudby a tance

Z Kvasky Touha

Protože v jeho ději již nehraje tak důležitou úlohu vězeňské prostředí, změnili tvůrci původní název Kvaska označující alkoholický nápoj vyráběný vězni.

Oproti filmovému zpracování obsahuje muzikál více hudby i tanečních kreací, na jejichž podobě režisérka spolupracovala s choreografem Pavlem Strouhalem. Protože v jeho ději již nehraje tak důležitou úlohu vězeňské prostředí, změnili tvůrci původní název Kvaska označující alkoholický nápoj vyráběný vězni. Někteří herci, například Lucie Vondráčková a Jiří Korn, jsou známí již z filmové předlohy. Jan Kříž a jeho alternace Martin Písařík a Miroslav Hrabě nahradili Filipa Tomsu, který sice v Kvasce hrál roli Bena, ale podle Landové neumí zpívat.

Příběh o uprchlém vězni, kterého láska k herečce přivede až na muzikálová prkna, Landová podle svých slov přepsala, některé situace jsou jiné a odlišný od filmového zpracování je i konec. „Ale jsou tam všechny ty pocity,“ říká autorka. Hlavnímu hrdinovi přibylo cirkusácké zázemí a Daniel Landa ve spolupráci s Ondřejem Soukupem dopsal dalších téměř deset úplně nových písní.

Na pódiu se dnes během představení objevilo přes 30 herců ve více než 130 kostýmech. Podle ředitele Divadla Kalich Michala Kocourka je o představení Touha obrovský zájem, prodáno už bylo zhruba 30 tisíc vstupenek a k plánovaným 65 reprízám do konce tohoto roku byly přidány dva bloky představení, jeden z nich na konec prosince.

Celovečerní debut…