David Koller o Lucii: Nechceme být revival sebe samých

Jedna z nejzásadnějších českých kapel devadesátých let se po letech tvůrčí pauzy znovu přihlásila s novou deskou. Lucie, tedy Michal Dvořák, P.B.CH., Robert Kodym a David Koller, vydala na konci minulého týdne nové studiové album EvoLucie. Novinka je pokračováním evoluce, kterou kapela znovu nastartovala před čtyřmi lety společnými koncerty. „Desku jsme natočili, protože chceme hrát a něco vytvářet,“ přislíbil Koller v rozhovoru pro Události v kultuře.

Většina reakcí na novinku je velmi dobrých. Jaké jsou vaše pocity, když nové album vydáváte po šestnácti letech?

Pochopitelně jsme trošku napjatí, jak ho lidé vezmou. Vzhledem k tomu, že jsme nahrávání dali spoustu času, asi jako nikdy předtím, tak EvoLucie není jen nějaká náhodná deska, kterou bychom udělali za pět minut, takže doufám, že to s námi naši posluchači chvilku vydrží. 

Kam vás evoluce hudebně dovedla?  

Více než rok před natočením desky jsme se scházeli a povídali si, protože jsme se dlouho nestýkali. A nějaký posun by měl být znát. Šlo nám o to, aby se z nás nestala revivalová kapela sebe samých.

3 minuty
Připomeňte si: Evoluce kapely Lucie
Zdroj: ČT24

Jak se povedlo společné hudební setkání po letech, baví vás to spolu?

Jinak bychom asi nevydrželi se rok a tři čtvrtě pravidelně scházet. Už jsme natolik dospělí, že dodržujeme prázdniny a víkendy. Když jsme jako kapela začínali, zkoušeli jsme denně třeba sedm měsíců v kuse. Hráčská dovednost a semknutost jde nahoru, což je dobré, ale zase to s člověkem mává emočně, protože doma ho neznají a s kapelou si za ten rok všechno řeknete. A co potom dál.

Nové album představíte na turné, začíná příští týden koncertem v Ostravě, pak hrajete i v Brně, Praze a také na Slovensku. Už jste v kapele mluvili o tom, jestli je EvoLucie začátkem nové éry Lucie, nebo jednorázovým setkáním?

Desku jsme natočili, protože chceme hrát a chceme něco vytvářet. Snad toho EvoLucie bude důkazem. Napřesrok bychom chtěli zahrát ve stejnou dobu jako letos turné, možná přidáme ještě nějaká venkovní místa.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Zemřel akademický malíř Jan Sovák

Po dlouhé těžké nemoci zemřel ve dvaasedmdesáti letech akademický malíř Jan Sovák. Rodák z Tábora, jenž v 80. letech emigroval do zámoří, mimo jiné ilustroval sci-fi román Jurský park, podle něhož natočil Steven Spielberg stejnojmenný film. O úmrtí informoval mluvčí táborského městského úřadu Luboš Dvořák.
před 2 hhodinami

Zemřel nositel Nobelovy ceny za literaturu Vargas Llosa

Ve věku 89 let zemřel peruánský nositel Nobelovy ceny za literaturu Mario Vargas Llosa. Podle agentury AP to v neděli oznámil syn velikána latinskoamerické literatury, který je autorem oceňovaných románů jako Město a psi nebo Kozlova slavnost. Potomci spisovatele oznámili, že jejich otec bude zpopelněn a nebude se konat žádné veřejné poslední rozloučení.
06:31Aktualizovánopřed 6 hhodinami

Nákaza, monstra, ocenění. Vrací se seriál The Last of Us

Seriál The Last of Us ze světa pohlceného ničivou pandemií se vrací v druhé řadě. Příběh ověnčený osmi televizními cenami Emmy vznikl na motivy oceňované videohry. O pokračování ČT mluvila přímo s tvůrci. V herní předloze i v seriálu čelí hrdinové nákaze, která lidi proměňuje v nemrtvá monstra. Základ má přitom ve skutečném světě. Houba kordyceps reálně běžně parazituje na drobném hmyzu.
před 19 hhodinami

Na pražském Comic-Conu soutěžili cosplayeři

PragoCosplay je kostýmová soutěž na Comic-Conu v Praze. V prvním on-line kole kostýmy ohodnotila odborná porota a vybrala 12 nejlepších do druhého kola. V něm výtvory nejdřív neveřejně hodnotila zahraniční porota. Večer byl pak věnovaný show pro diváky, kde se hodnotilo nejen provedení kostýmu, ale také roleplay, který ke cosplayi patří.
12. 4. 2025

Celní bitva světových gigantů zasáhne v Číně i Hollywood

Americko-čínská obchodní válka má mnoho bitevních polí. Už léta čelí v Číně Hollywood tvrdé cenzuře. A nyní se chystá další omezení: sníží se roční počet povolených premiér.
12. 4. 2025

Nejhorší, okomentoval Trump portrét od britské malířky. Ten od Putina ho dojal

Americký prezident Donald Trump v nedávné době ohodnotil dva své portréty a jeho názory na umění se neobešly bez konfrontace. Zatímco obraz od britské malířky Sarah A. Boardmanové označil za „nejhorší ze všech“, jiná podobizna, namalovaná z podnětu ruského vůdce Vladimira Putina, mu připadala jako „laskavý“ dar.
12. 4. 2025

Nový dokument mapuje osudy vězeňkyň na Cejlu

Unikátní snímek mapující osudy vězeňkyň v brněnské věznici na Cejlu uvede za necelý měsíc Česká televize. Tvůrci po deset let natáčeli s ženami, které obávanou věznicí prošly v době protektorátu i komunistické totality. Čtvrteční premiéru v Brně zhlédla i jedna z posledních žijících pamětnic.
11. 4. 2025

Jak Josef Čapek zemřel, už nezjistíme, obává se odbornice

Před osmdesáti lety zemřel malíř a spisovatel Josef Čapek. Podle některých zdrojů se tak stalo 10. dubna 1945 v koncentračním táboře Bergen-Belsen. Čapkovo tělo se nikdy nenašlo. Za jakých okolností přesně zemřel, už možné zjistit není, obává se předsedkyně Spolku přátel Památníku Karla Čapka Kristina Váňová, která o Josefu Čapkovi mluvila s Martinem Řezníčkem v Událostech, komentářích.
11. 4. 2025
Načítání...