Zuno Bank nyní potěší internetové nadšence i v Česku

Praha - Internetová Zuno Bank, která dnes zahájila na tuzemském trhu provoz, láká nové klienty na základní účet zdarma, spoření úročené denně nebo na vyšší úročení terminovaných vkladů. Banka o tom dnes informovala na tiskové konferenci. Česká republika se stala po Slovensku druhou zemí, kde banka začala fungovat. Účet zdarma nabízí z tuzemských bank například mBank nebo Fio Banka.

Cílovou skupinou banky jsou lidé, kteří s bankou chtějí komunikovat zejména prostřednictvím internetu. Zuno Bank patří do skupiny Raiffeisen Bank International stejně jako tuzemská Raiffeisenbank. Jedinou pobočku má banka v Praze na Václavském náměstí. Základní varianta běžného účtu je zdarma. V rámci něj klient získá zdarma všechny tuzemské příchozí platby, odchozí platby včetně trvalých příkazů a inkas, debetní kartu Visa Classic a spořicí účet. 

Za měsíční poplatek 68 korun pak u běžného účtu může klient získat i zdarma výběry z bankomatů Raiffeisenbank. Podmínkou je ovšem minimální výběr 1000 korun, standardní poplatek za výběr je jinak 18 korun. Podmínkou pro vylepšenou variantu účtu zdarma je měsíční útrata kartou za nákupy alespoň 5 000 korun, nebo mít v bance minimálně 200 000 korun. 

Ivana Buriánková, mluvčí mBank:

„mBank se nebude účastnit cenové války o vklady klientů. Jsme přesvědčeni o tom, že na trhu internetového bankovnictví je stále prostor pro nové hráče. Nárůst subjektů na nízkonákladovém bankovním trhu celé situaci jen prospěje.“

V rámci spořicích účtů pak banka nabízí úročení naspořených peněz na denním základu. „To zákazníkovi, zatímco spoří, přináší daňovou výhodu. Pokud úroky na spoření nepřekročí 6,99 koruny denně, nepodléhají zdanění,“ uvedla banka. Při úročení dvěma procenty, které banka u svých účtů nabízí, to v praxi znamená, že zákazníci, jejichž zůstatek nepřevyšuje v daný den 127 500 korun, nemusí z vyplacených úroků odvádět daň. „Na českém trhu jde o novinku,“ uvedl ředitel Zuno Bank v České republice Miroslav Střihavka.

Nahrávám video
Zdroj: ČT24

Miroslav Střihavka, ředitel ZUNO Bank ČR:

„Na Slovensku jsme otevřeli v prosinci loňského roku a v současné době máme asi 20 000 klientů. V současné době jsou vklady 130 milionů eur.“

Do České republiky se blíží i Air Bank

Letos na podzim chce zahájit činnost v tuzemsku Air Bank ze skupiny PPF. Jejím generálním ředitelem je Erich Čomor, bývalý šéf Home Creditu v Česku a na Slovensku. Air Bank bude plnohodnotná banka včetně pobočkové sítě. Zpočátku bude nabízet běžné a spořicí účty včetně transakcí a elektronického bankovnictví. V první polovině příštího roku pak nabídne úvěrové produkty a v roce 2013 i hypotéky nebo investiční produkty. 

Air Bank nabídne u běžných účtů dva tarify. Takzvaný malý tarif bude zdarma a vybrané služby budou zpoplatněny. Velký tarif pak bude za jeden vyšší paušální poplatek a běžné bankovní služby u něj budou zdarma.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Ekonomika

Měly by algoritmy určovat mzdy lidí na volné noze? Litevská vláda je rozdělena

V Litvě vypukla roztržka ohledně toho, kdo by měl určovat cenu jízdy nebo za doručení jídla – zda člověk, nebo software. Spor se dotýká širší evropské debaty o právech pracovníků takzvané gig ekonomiky a Litva ho musí vyřešit do prosince.
před 5 hhodinami

Cena jednorázových rukavic roste. Dodavatelé zavádějí limity

Konflikt na Blízkém východě a krize v Hormuzském průlivu zdražují produkty vyráběné z ropy. Růst cen se dotkl i zdravotnického materiálu, zejména jednorázových rukavic. Některé typy podražily až o sto procent, nemocnice proto navyšují zásoby a dodavatelé zavádějí odběrové limity.
včera v 20:10

Česko dle ministerstva vyhrálo stamilionovou arbitráž s JCDecaux

Česko podle ministerstva financí vyhrálo arbitráž s francouzskou společností JCDecaux a nemusí tak platit údajnou škodu zhruba 550 milionů korun. Firma žalovala stát kvůli ukončení smlouvy o pronájmu reklamních ploch mezi pražským dopravním podnikem (DPP) a svou dceřinou firmou Rencar.
včeraAktualizovánovčera v 14:41

Z reformy penzijního spoření vyjdou nejlépe mladí, říká ekonom

Byla by to asi největší změna dobrovolného spoření na důchod za třicet let. Ministerstvo financí chce mladé motivovat k zajištění na stáří, snížit poplatky penzijních společností a upřednostnit dynamické investice. V horizontu deseti let počítá také se zrušením starých transformovaných fondů. Téma v Událostech, komentářích z ekonomiky probrali externí poradce ministerstva financí a ekonom ze společnosti CERGE-EI Lukáš Nádvorník a prezident Asociace penzijních společností Radek Moc. Debatou provázeli Vanda Kofroňová a Milan Brunclík.
včera v 13:13

VideoKvůli krizi Hormuzu přivolává pozornost Malacký průliv

Přetrvávající krize v Hormuzském průlivu vyvolává obavy o další významnou obchodní tepnu mezi Asií, Evropou a Blízkým východem – Malacký průliv. Je to nejkratší námořní spojení mezi Indickým a Tichým ocenánem a prochází jím čtvrtina veškerého námořního obchodu a pětačtyřicet procent ropy přepravované po moři. Pro východní Asii je hlavní trasou pro dovoz energií, opačným směrem proudí zboží na evropské a jiné světové trhy. Znepokojení vyvolává nedávný výrok indonéského ministra, který naznačil možnost poplatků.
6. 6. 2026

Bitcoin se poprvé od října 2024 propadl pod hranici 60 tisíc dolarů

Cena nejrozšířenější kryptoměny bitcoin se v pátek poprvé od října 2024 propadla pod hranici šedesáti tisíc dolarů (1,3 milionu korun). Investoři se kvůli širší globální nejistotě zbavují aktiv považovaných za riziková. Více než kryptoměny je nyní zajímají investice do umělé inteligence (AI). Podle některých analytiků se někteří také mohou chystat z peněz utržených za bitcoin nakoupit akcie vesmírné společnosti SpaceX, která příští týden vstupuje na akciovou burzu.
5. 6. 2026

Maloobchodní tržby v dubnu zpomalily meziroční růst na 1,6 procenta

Maloobchodní tržby v Česku bez započtení prodejů a oprav motorových vozidel letos v dubnu zpomalily meziroční růst na 1,6 procenta. V březnu rostly po revizi o 6,2 procenta. Údaje v pátek zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíčně tržby obchodníků o 0,9 procenta klesly. Výsledek zaostal za očekáváním odborníků.
5. 6. 2026Aktualizováno5. 6. 2026

VideoVýpadky elektřiny, strádající turismus. Kubánská krize se prohlubuje

Devastace Kuby se nadále zhoršuje. Španělský řetězec Meliá zavírá více než třetinu svých hotelů, další zahraniční společnosti utlumují činnost kvůli novým americkým sankcím. Od soboty nebudou na Kubě fungovat ani platební systémy Visa a Mastercard. Strádání zhoršuje propad hlavního odvětví kubánské ekonomiky – turismu. Americká ropná blokáda trvající od ledna se začíná skutečně projevovat, Washington nastavil postih pro zahraniční společnosti podnikající na Kubě. Výpadky elektřiny – i na dvacet hodin denně – jsou běžné, bez čerpadel neteče voda. Vláda v Havaně opakuje, že se hodlá bránit.
5. 6. 2026
Načítání...