Producent Sněženek a machrů po 25 letech je v insolvenčním řízení

Praha – Společnost Pragofilm, která produkovala pokračování populárních Sněženek a machrů, je v insolvenčním řízení. Podle internetové verze insolvenčního rejstříku ji tam poslal Městský soud v Praze na návrh herečky Evy Jeníčkové. Ta v původních "Sněženkách" i v pokračování Sněženky a machři po 25 letech ztvárnila krásku Mariku. Jeníčková od Pragofilmu žádá 548 032 korun.

Tvrdí, že Pragofilm jí nezaplatil diety za pobyt v Praze a náklady za natáčení. Podle rejstříku na internetu rozhodl soud o zahájení insolvenčního řízení v pátek a vyzval další věřitele, aby se přihlásili.

O řízení proti Pragofilmu informoval server tn.cz. K návrhu na jeho zahájení se vedle Jeníčkové připojila společnost J&R Grip, která Pragofilmu poskytovala dopravu a pronajímala materiál, a kamerový technik Jiří Pospíšil. Společnost žádá zhruba 75 tisíc korun a Pospíšil 32 tisíc Kč.

Snímek Sněženky a machři po 25 letech natočil režisér Viktor Tauš a film navázal na trhák Karla Smyczka z 80. let. V českých kinech, kam byl uveden loni v prosinci, jej vidělo přes 400 tisíc diváků.