Do souboje o innogy vstupuje Komárkova firma. Utká se s Australany

Komárkova KKCG podala nabídku na odkup všech aktiv české části innogy (zdroj: ČT24)

Investiční skupina KKCG podnikatele Karla Komárka podala ve čtvrtek nabídku na odkup všech aktiv české části společnosti innogy (v ČR dříve pod názvem RWE). O tuto přední energetickou firmu se tak zřejmě utká s australskou investiční skupinou Macquarie, která svůj zájem vyjádřila v dubnu.

„Jsme přesvědčeni, že naše nabídka je atraktivní, nabízíme zajímavou prémii nad aktuální tržní cenu,“ uvedla v pátek bez bližších podrobností mluvčí KKCG Dana Dvořáková. Cena aktiv může podle dřívějších odhadů analytiků činit kolem 100 miliard korun.

Zájemci o česká aktiva innogy se začali objevovat v posledních týdnech na základě březnové dohody na evropské úrovni o rozdělení innogy, kterou uzavřela mateřská firma RWE s konkurentem E.ON. „V tuto chvíli nebudeme nabídky a celou transakci komentovat,“ řekl mluvčí innogy v ČR Martin Chalupský.

Macquarie už vlastní téměř 50 procent firmy innogy Grid Holding, která se zabývá distribucí plynu v České republice. Kromě tohoto podílu má v ČR další aktivity. Loni jeden z jejích fondů získal 31 procent ve společnosti EP Infrastructure (EPIF), klíčové dceřiné firmě Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského.

Investiční skupina KKCG má majetek v odhadované výši 4,8 miliardy eur (122 miliard korun). V loterijním byznysu stojí za českou Sazkou, rakouskými Casinos Austria nebo řeckým OPAP. Významná je také těžba ropy a prodej plynu ve firmě MND nebo vlastnictví cestovní kanceláře Fischer. Komárek je podle časopisu Forbes třetím nejbohatším Čechem. 

Vydáno pod