Aeroholding ušetří desítky milionů, sestěhoval se do budovy ČSA

Praha - Český Aeroholding (ČAH) nastěhoval svých zhruba 500 zaměstnanců do budovy APC na ruzyňském letišti, ve které sídlí České aerolinie. Lidé z Aeroholdingu opustily budovy ve Štěpánské ulici, V Celnici a administrativní budovu Rodop na letišti, kde si dceřiné společnosti kanceláře pronajímaly, jak přiblížila mluvčí Aeroholdingu Michaela Lagronová. Od přesídlení do vlastních prostor si společnost slibuje úsporu 150 milionů na nájemném do pěti let.

Michaela Lagronová, mluvčí ČSA

V budově ČSA byly nevyužité prostory, do kterých bylo možné zaměstnance přestěhovat. Předtím ale bylo nutné provést určité úpravy, na jejichž základě v budově vzniklo 1500 metrů nových kancelářských prostor. Náklady na přestavbu se podle ČAH vyšplhaly na 52 milionů korun.

Podle Lagronové navíc stěhování administrativy Českého Aeroholdingu do budovy ČSA splňuje jeden z požadavků Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), kterým je personální oddělení managementu letiště a Českého Aeroholdingu. Podle Lagronové tak přestěhování managementu Aeroholdingu do budovy APC tuto podmínku naplňuje, neboť různé místo výkonu práce vedení Aeroholdingu a ČSA antimonopolní úřad nepožadoval.

Finální propojení Letiště Praha a Českých aerolinií do Českého Aeroholdingu by se mělo odehrát do dubna, kdy by se ke společnosti měly připojit poslední dceřiné firmy ČSA. Od spojení letiště a dopravce si management slibuje výrazné úspory plynoucí ze sdílení některých služeb, například právního, účetního a výpočetního oddělení. Všechny součásti Českého Aeroholdingu budou nicméně obchodně samostatné.

Antimonopolní úřad povolil na konci loňského října spojení společností s tím, že musí být dodrženo celkem 16 podmínek, mezi kterými figurovalo například zajištění rovného a nediskriminačního přístupu k infrastruktuře letiště pro všechny dopravce a odprodej takzvaného handlingu Letiště Praha.