Dobřenice (Královéhradecko) - Zničená silnice přes Dobřenice na Hradecku nedaleko dálnice D11 se dočká opravy za zhruba 75 milionů korun. Oprava by měla začít v září a zaplatí ji stát, protože silnici nejvíce zničili stavbaři při stavbě prodloužení dálnice do Hradce Králové, informoval radní hradeckého kraje pro dopravu Petr Kuřík.
Zničená silnice přes Dobřenice u hradecké dálnice se dočká opravy
Krajská silnice přes Dobřenice je důležitá proto, že po ní vede doprava k jednomu z nájezdů na dálnici. Rekonstrukce asi dvoukilometrového úseku by měla skončit v polovině příštího roku.
Silnice se bude opravovat po částech, aby místní doprava netrpěla velkými komplikacemi. Kamiony budou muset jezdit v době stavby po objížďkách po silnicích první třídy.
Oprava dobřenické silnice bude nyní patřit k nejnákladnějším opravám v krajské silniční síti. Mezi nejvýznamnější letošní investice patří stomilionová rekonstrukce silnice z Vrchlabí do Lánova na Trutnovsku a oprava silnice do Broumova za 54 milionů korun.
Vydáno pod