V Betlémské kapli začal veletrh o vysokoškolském studiu ve Francii

Praha – V Betlémské kapli se dnes za účasti 30 francouzských univerzit a vysokých škol uskuteční šestý ročník veletrhu informací o vysokoškolském studiu ve Francii – Prostuduj si originál. Akci pořádá ČVUT ve spolupráci s Francouzským velvyslanectvím v České republice. Celý den budou probíhat přednášky o zdejším univerzitním systému, způsobu života a financování studia.

Akci zahájil francouzský velvyslanec v ČR Charles Fries a rektor ČVUT Václav Havlíček. Návštěvníci mohou získat informace o hlavních studijních programech i perspektivách profesního uplatnění. Každá z přítomných univerzit zde bude mít svůj informační stánek. Představí se i partnerské francouzské podniky působící v České republice. Mezi pozvané univerzity patří například Institut supérieur d’Art de Paris, Université Versailles St-Quentin-en-Yvelines nebo Le Cordon Bleu.

K otázce finanční podpory navrhuje francouzská vláda několik možností stipendií. „Zápis na univerzity ve Francii příliš drahý není. Během pobytu si studenti navíc mohou přivydělávat,“ podotkl ataché pro vědeckou a univerzitní spolupráci z Francouzské ambasády v ČR Xavier Morise.

Francie každoročně vynakládá přibližně 20% svých zdrojů na školství. Na státních školách, stejně jako na univerzitách, stát přímo přebírá významnou část nákladů na studium každého studenta. Bez ohledu na to, ze které země pochází.

Vydáno pod