Tragédie v Třinci - po střelbě dva mrtví

Třinec - Šestapadesátiletý muž postřelil v pátek večer v Třinci na Frýdecko-Místecku svou pětačtyřicetiletou známou a jejího šestadvacetiletého syna. Mladý muž útok nepřežil a zemřel po převozu do nemocnice. Muž pak obrátil zřejmě nelegálně drženou zbraň proti sobě a spáchal sebevraždu.

Tragédie se stala okolo 19:00, kdy muž ozbrojený pistolí přišel do bytu, kde byla matka se svým synem. „Co přesně se v bytě odehrálo, není dosud zcela zřejmé. Kolem 19:00 měly být z bytu slyšet výstřely, kdy s největší pravděpodobností žena i její syn poté vyběhli před dům pronásledováni střelcem. Ten na ně několikrát vystřelil a oba zranil. Poté obrátil zbraň proti sobě,“ uvedla mluvčí policie Soňa Štětínská.

Mladík utrpěl střelné poranění břicha a musel být připojen k umělé plicní ventilaci. Vrtulník ho v kritickém stavu transportoval do ostravské fakultní nemocnice. Následky zranění ale nepřežil. Pětačtyřicetiletou ženu se střelným zraněním ruky a hrudníku převezla sanitka do nemocnice v Třinci. Útočník se střelil do hlavy a zemřel na místě.

Štětínská dodala, že podle prvotních informací byl střelec známým postřelené ženy. „Kriminalisté se zabývají i otázkou, zda muž držel zbraň, kterou zajistili, legálně a zda je držitelem zbrojního průkazu. Prozatím vše nasvědčuje tomu, že pistoli neměl v legálním držení. Co se týká zbrojního průkazu, tuto informaci je ještě potřeba ověřit,“ doplnila policejní mluvčí.

Reportáž Drahomíry Račákové (zdroj: ČT24)