Předseda NKÚ Dohnal opouští po vlně kritiky luxusní byt

Praha - Předseda Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) František Dohnal po vlně kritiky opouští luxusní byt v Praze na Vinohradech, kde žije se svou rodinou. Měsíční nájem 76 tisíc korun za něj platí stát. Dohnala k přestěhování přinutil nátlak veřejnosti, médií, politiků i zaměstnanců NKÚ, kterému v minulých týdnech čelil. Zaměstnavatel navíc platí Dohnalovi dva luxusní firemní vozy BMW i soukromé auto. Informaci přinesl server iDnes.cz.

O odchodu z bytu informoval Dohnal v soukromém mailu. „Ano, jedná se o jeho soukromé prohlášení,“ potvrdila mluvčí úřadu Radka Burketová. „V žádném případě nechci dopustit, aby otázka mého bydlení jakkoliv zpochybnila korektnost a kredibilitu nejen mojí práce,“ vysvětlil v dopise šéf NKÚ důvody, které ho vedly k ukončení nájemní smlouvy.

„Chápu, že některé mé výroky týkající se této otázky nebyly nejšťastněji zvolené, a za ně jako takové se omlouvám, přestože byly míněny v dobré víře a ve smyslu, že standard bytu, který s rodinou používáme, nijak výrazně nevybočuje z úrovně obvyklé pro ústavní činitele na obdobné pozici,“ uvedl Dohnal.