Pražané se stále nemohou smířit s výsledky komunálních voleb

Praha – Pražené chtějí, aby Ústavní soud zrušil výsledek podzimních komunálních voleb v metropoli. Přes 60 procent z nich by totiž takové rozhodnutí soudu uvítalo. Vyplývá to z internetového průzkumu mezi 1 210 respondenty společnosti SANEP. S velkou koalicí ODS a ČSSD se podle průzkumu nesmířilo 65 procent Pražanů, což je ale méně než v prosinci 2010. Tehdy jí nedůvěru v průzkumu vyslovily téměř čtyři pětiny lidí.

Svoboda se Pražanům nelíbí

Pražené se podle výsledků průzkumu nemohou smířit s novým primátorem Bohuslavem Svobodou (ODS). Svou nespokojenost s ním vyslovila přibližně polovina respondentů. Ve srovnání s minulým průzkumem byli ale lidé shovívavější. V prosinci mu nedůvěřovalo podle průzkumu společnosti SANEP 72 procent Pražanů.   

Na srovnání prosincového a únorového průzkumu je vidět velký posun v názoru lidí na to, zda koalice ODS a ČSSD vydrží celé funkční období. Zatímco v předešlém průzkumu byla skoro polovina dotázaných přesvědčena, že koaliční zastupitelé nepodlehnou tlaku a jejich vláda nad magistrátem vydrží celé funkční období, v únoru se 43 procent lidí vyslovilo pro názor, že koalice celé čtyři roky nevydrží.

O pražských volbách budou ústavní soudci mluvit 29. března na veřejném jednání. Menší strany si u soudu stěžují na rozdělení hlavního města do sedmi volebních obvodů.

Vydáno pod