Policisté zajistili Rathovy nemovitosti

Praha - Kriminalisté zajistili nemovitosti poslance a bývalého středočeského hejtmana za ČSSD Davida Ratha. Ten čelí obvinění z korupce. Jeho advokát Roman Jelínek vidí za policejním postupem snahu detektivů zbavit Ratha financí na složení kauce pro případné propuštění z vazby. Poslanci totiž v polovině srpna vyprší tříměsíční lhůta pro koluzní důvod jeho vazebního stíhání (možné ovlivňování svědků). Mluvčí policejního prezidia Pavla Kopecká se k případu nevyjádřila s tím, že právo o kauze informovat si vyhradilo státní zastupitelství.

Jelínek se podivil nad zadržením majetku až 2,5 měsíce po zahájení poslancova stíhání. Jeho spoluobvinění, ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová a exposlanec Petr Kott, mají obstavený majetek už od května. „Podle mého názoru je to kvůli snaze zamezit nahrazení vazby peněžitou zárukou,“ prohlásil advokát.

Podle druhého Rathova advokáta Adama Černého se policie snaží Rathovi znemožnit propuštění z vazby „dost pokoutným způsobem“. České televizi řekl, že třeba dnes policisté vyslechli asistentku poslance bez přítomnosti právníků. Proti zajištění Rathova majetku podají stížnost, kterou chtějí postavit především na tvrzení, že zadržený majetek nevlastnil jen samotný Rath, ale i jeho bratr, otec a manželka.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

Sjezd lékařské komory znovu zvolil prezidentem Kubka

Sjezd znovu zvolil prezidentem České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka, který ji vede devatenáct let. Ve druhém kole volby proti němu neuspěl Zdeněk Mrozek, který vede vědeckou radu komory. Z prvního kola nepostoupil Jan Přáda, který byl dosud viceprezidentem. Sjezd rozhodl, že jeho nástupce volit nebude, volbu odložil na příští rok. Členy ČLK jsou povinně všichni v Česku praktikující lékaři, je jich přes šedesát tisíc.
17:45Aktualizovánopřed 56 mminutami

Lidé mohli v národní potravinové sbírce pomoct potřebným

Přibližně ve 2800 prodejnách se v sobotu konalo podzimní kolo národní sbírky potravin. Lidé v něm mohli darovat potřebným potraviny či drogerii. Pomoc následně putuje opuštěným seniorům, rodinám v krizi, lidem bez domova či s handicapem. Kromě kamenných prodejen už od úterý pokračovala také sbírka v šesti e-shopech.
11:44Aktualizovánopřed 1 hhodinou

Nový předseda Havel chce z TOP 09 „hodnotový maják“

Novým předsedou TOP 09 byl na sněmu zvolen Matěj Ondřej Havel. TOP 09 podle Havla nemá alternativu na politickém spektru. Chce z ní sebevědomou stranu, která dokáže čelit rostoucímu populismu. Končící šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová vyzvala stranu, aby dělala politiku pro lidi, ne pro sebe. Nelze podle ní rezignovat na obranu demokracie. Prvním místopředsedou se stal Jiří Pospíšil.
09:00Aktualizovánopřed 2 hhodinami

Na Českolipsku uctili zádušní mší památku kardinála Duky

V Jablonném v Podještědí na Českolipsku dominikáni uctili památku zesnulého kardinála Dominika Duky. V tamní bazilice sv. Vavřince a sv. Zdislavy se dopoledne konala zádušní mše svatá, při které věřící poděkovali za jeho život. Duka zemřel v úterý ve věku 82 let. Pohřeb se bude konat v sobotu 15. listopadu v katedrále svatého Víta.
před 4 hhodinami

Ukrajinská vlajka byla symbolem solidarity, míní Nerudová. „Anomálie,“ říká David

„Jsem přesvědčen, že na administrativních budovách v České republice nemá být jiná vlajka než vlajka České republiky,“ okomentoval europoslanec Ivan David (SPD) čtvrteční rozhodnutí nového předsedy sněmovny Tomia Okamury (SPD) odstranit vlajku Ukrajiny ze sněmovní budovy. „To, že tam dlouhodobě byla ukrajinská vlajka, pokládám za anomálii,“ dodal. „Pro mě je to symbol, protože ta vlajka byla vyvěšena na znak solidarity se zemí, která byla napadena ruským agresorem,“ řekla v Událostech, komentářích moderovaných Terezou Řezníčkovou europoslankyně Danuše Nerudová (STAN).
před 5 hhodinami

Mikulášské skupiny mají poslední volná místa

Kvůli vysoké poptávce po návštěvách Mikuláše, anděla a čerta musejí mikulášské skupiny přidávat další dny, kdy budou obcházet rodiny. Někde nabízejí návštěvu už druhého prosince nebo ještě i sedmého prosince. Na tradiční nadílku v podvečer pátého prosince hlásí většina z nich už téměř plnou kapacitu.
před 10 hhodinami

Drony komplikují provoz na evropských letištích, bezpečnost narušují i v Česku

Neznámé drony působí mnoho týdnů problémy na řadě míst Evropy. Už podruhé v tomto týdnu muselo kvůli dronům přerušit provoz letiště v belgickém Lutychu, ve čtvrtek si vynutily uzavření letišť třeba ve Švédsku. V Česku zatím k podobnému incidentu nedošlo, bezpečnost v tuzemsku však narušují drony amatérských pilotů. Jeden z nejvážnějších incidentů se stal v Mladé Boleslavi. Elektronická čidla na letištích jich od začátku roku zaznamenala víc než sto. A přibývá i případů, které hlásí přímo piloti. Přibývá ovšem míst, kde bezpilotní letouny pomáhají, jejich další využití aktuálně testují záchranáři.
před 11 hhodinami

O víkendu nepojede metro mezi Hlavním nádražím a Vltavskou na lince C

Kvůli opravě stropní desky ve vestibulu stanice Florenc bude o víkendu omezený provoz pražského metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Nádraží Holešovice. Mezi Hlavním nádražím a Vltavskou metro v sobotu a v neděli nepojede vůbec, na dvou navazujících úsecích bude fungovat kyvadlový provoz. Během výluky dělníci nainstalují ve vestibulu stanice posledních deset ze 131 nosníků do stropní konstrukce, která se opravuje od roku 2022.
před 18 hhodinami
Načítání...