Po střetu rychlíku s autem zemřel řidič

Nepomuk (Plzeňsko) - Jednašedesátiletý řidič osobního auta nepřežil srážku s rychlíkem na přejezdu mezi obcí Nekvasovy a Kovčínem u Nepomuku. Zhruba stejně stará spolujezdkyně utrpěla středně těžké poranění, informovali o tom náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera a mluvčí krajské záchranky Lenka Ptáčková. Automobil skončil po srážce mimo kolejiště. Obě osoby se podařilo záchranářům z vozidla vyprostit bez použití speciálního vyprošťovacího nářadí.

Muže v bezvědomí s mnohočetnými zraněními dopravil vrtulník do plzeňské fakultní nemocnice, kde podle Kučery zranění podlehl. Ženu s poraněným hrudníkem odvezla sanitka do Klatov, dodala Ptáčková.

Nehoda se stala po jedenácté hodině na přejezdu zabezpečeném světelnou signalizací. Projížděl tudy rychlík jedoucí z Plzně do Brna. „Podle svědků byla v době nehody výstražná světla v činnosti a nic nenasvědčuje tomu, že by zabezpečovací zařízení mělo závadu. Nicméně ještě během odpoledne budou prověřena data z přejezdového zařízení,“ uvedl Kučera.

„Osoby bylo nutné vyprostit. Ve vlaku nebyli další zranění,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Jiří Filípek. Jedna kolej byla po půl hodině zprovozněna, druhá ve 13:30. Drážní inspekce upozorňuje řidiče na to, že na přejezdu chybí výstražník, který automobil urazil. Do jeho opravy se musejí řidiči před přejezdem chovat jako na přejezdu zabezpečeném pouze výstražnými kříži. Strojvedoucí vlaků tam budou projíždět maximálně desetikilometrovou rychlostí a budou houkat.

Další osobní vůz se střetl s vlakem před jednou hodinou ve východních Čechách mezi Libošovicemi a Sobotkou. Podle Kučery nebyl nikdo zraněn. Přejezd byl zabezpečený pouze výstražnými kříži. Provoz se tam podařilo obnovit krátce po třetí hodině. Další havárie zastavila odpoledne vlaky v úseku Dobroměřice-Lenešice na trati Louny-Most, kde se samostatně jedoucí lokomotiva střetla na přejezdu zabezpečeném výstražnou signalizací (bez závor) s osobním vozem. Nehoda se obešla bez zranění, uvedl Kučera.

Vydáno pod