On-line divizi Mladé fronty koupila za 15,8 milionu společnost Internet Info

On-line divize vydavatelství Mladá fronta, které je v konkurzu, se v pátek prodala za 15,8 milionu korun. Divizi koupila firma Internet Info. Vyvolávací cena byla 15 milionů Kč, druhý zájemce, společnost A 11, přestal přihazovat u ceny 15,5 milionu. Oznámili to marketingová ředitelka Internet Info Renata Fiedlerová a ředitel vydavatelství A 11 Aleš Zavoral. Do divize patří kromě jiného i weby euro.cz a profit.cz.

„Mohu informaci o koupi potvrdit. Je to jenom ta on-line divize,“ řekla Fiedlerová. Firma Internet Info působí na trhu od roku 1998. Na webu uvádí, že má 3,2 milionu čtenářů. Provozuje odborné internetové deníky jako Lupa.cz, Měšec.cz, Podnikatel.cz, také weby Slunečnice.cz, Stahuj.cz, pořádá i soutěž Křišťálová Lupa.

Druhým zájemcem bylo vydavatelství A 11. „Náš strop byl okolo 15,5 milionu, větší hodnotu pro nás ta společnost nemá. Nechtěli jsme dál přihazovat, protože hodnota Mladé fronty se každou hodinu snižuje a ještě kolem toho bude hodně starostí. Pro nás cena byla 15 milionů korun, byli jsme ochotni ji navýšit o pár stovek tisíc korun, ale víc už ne,“ řekl Zavoral. A 11, která vydává lokální a zdravotnické tituly, nejvíc ve středních Čechách, má zatím zájem o jiné části Mladé fronty.

Kupci mohli v pátek přihazovat k vyvolávací ceně 15 milionů po částkách 100 tisíc korun. On-line divizi či jen některé její části chtělo podle informací v insolvenčním rejstříku koupit 14 zájemců. Insolvenční správkyně Petra Hýsková před Vánoci uvedla, že eviduje 16 zájemců o koupi částí vydavatelství. Na jednání věřitelského výboru loni v prosinci řekla, že lze prodat čtyři části, firma by tak získala až 50 milionů korun.

Podle věřitelského výboru Hýsková prohlubuje krizi vydavatelství a zvýhodňuje vybrané věřitele. Vyplývá to z jejich vyjádření v dokumentu uveřejněném v insolvenčním rejstříku. Loni od února do října zpeněžila správkyně majetek Mladé fronty za minimálně 100 milionů. Znalecký odhad aktiv Mladé fronty z loňského jara je 170,5 milionu, uvedl jeden ze zajištěných věřitelů, firma Crane Constancy Investements (CCI).

Provoz vydavatelství ukončil před Vánoci soud, a to na návrh Hýskové. Věřitelé žádají částku asi 400 milionů korun. Mladá fronta dluží zaměstnancům výplaty za říjen až prosinec. Její kumulovaná ztráta je téměř 200 milionů.

Mladá fronta vydávala ekonomický týdeník Euro a další časopisy. Divize Online provozovala ekonomický web Finance.cz a dalších 12 on-line titulů. Divize Knihy na trh ročně uváděla kolem 200 nových titulů. Vydavatelství původně vlastnil podnikatel František Savov, který žije v Londýně a v ČR je obviněn v kauze daňových podvodů.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

Němci odvezou veškerý nelegální odpad z Brna-Horních Heršpic, píší Novinky

Německo zajistí odvoz veškerého odpad z nelegální skládky v Brně-Horních Heršpicích, píšou Novinky.cz s odvoláním na informace bývalého ministra životního prostředí a poslance Petra Hladíka (KDU-ČSL). Celkem jde o 317 tun plastů, laminátů a dalších materiálů z demontáží letadel či větrných turbín. Z nelegální skládky odvezla najatá firma prvních 35 tun před Vánoci, o větší části odpadu ale nebylo jasno. Hladík webu sdělil, že německá strana před Štědrým dnem písemně slíbila postarat se o všechen odpad.
před 2 mminutami

Zvířata lapená v pastech bodal a střílel. V kauze obory Březka padlo obvinění

Středočeští kriminalisté zahájili trestní stíhání v případu týrání zvířat v oboře Březka u Kostelce u Křížků nedaleko Prahy. České televizi to potvrdil Dalibor Šelleng z Okresního státního zastupitelství pro Prahu-východ. Za trestný čin týrání zvířat hrozí až šest let odnětí svobody.
před 1 hhodinou

Cena regulované složky elektřiny pro domácnosti klesne o patnáct procent

Regulovaná část ceny elektřiny pro domácnosti od začátku příštího roku klesne o 15,1 procenta. Spotřebitelé tak oproti letošnímu roku za cenu určovanou státem ušetří v průměru 420 korun za spotřebovanou megawatthodinu (MWh). Stovky korun za megawatthodinu ušetří i větší odběratelé. Rozhodl o tom Energetický regulační úřad (ERÚ). Do nových cen už zahrnul úlevu od poplatků za podporované zdroje energie (POZE), kterou v prosinci vláda převedla pod státní rozpočet.
před 1 hhodinou

Policie varuje před podvody, kdy lidé nevědomky pašují drogy

Policie varuje před podvody, při kterých mohou lidé nevědomky ze zahraničí pašovat drogy. Podvodníci si nejprve s obětí vybudují důvěru, přesvědčí ji k cestě do zahraničí a pak ji požádají pod různými záminkami o převoz kufru. V zavazadle jsou však drogy, za jejichž pašování v některých zemích hrozí i doživotní trest. O přibývajících případech informovala mluvčí Národní protidrogové centrály Lucie Šmoldasová.
před 2 hhodinami

Státní zástupce obžaloval tři muže z útoků na bezdomovce v obchodním centru

Státní zástupce obžaloval tři muže, kteří podle kriminalistů bezdůvodně napadli a týrali bezdomovce v obchodním domě v Praze 1. Dva z nich pracovali jako ostraha obchodního centra. Žalobce trojici viní z ublížení na zdraví, vydírání, loupeže a nebezpečného vyhrožování, jeden z mužů je navíc stíhaný i kvůli projevu sympatií k nacistickému hnutí. Všem hrozí až deset let vězení.
před 2 hhodinami

Policie navrhla obžalovat Feriho z dalšího znásilnění, píše iRozhlas

Policie navrhla obžalovat bývalého poslance Dominika Feriho v případu, kde je viněn z dalšího znásilnění. Serveru iRozhlas.cz to řekl šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 3 Pavel Polák. Kauza se týká tehdy sedmnáctileté dívky, která vypověděla, že měla s Ferim souhlasný sexuální styk, při kterém si sundal kondom. Policie bývalého poslance obvinila v březnu po zásahu Ústavního soudu (ÚS), původně věc odložila.
před 3 hhodinami

Silvestr bude doprovázet sníh a silný vítr

Hory v Česku v tomto týdnu zasype sníh, sněžit bude i jinde, v nižších polohách mohou být srážky smíšené nebo dešťové. V noci bude mrznout, teploty i přes den budou kolem nuly. Od úterý meteorologové čekají silnější vítr, ve středu s nárazy až o rychlosti sedmdesát kilometrů v hodině. Budou se tak tvořit sněhové jazyky, na horách závěje a v noci hrozí náledí, vyplývá z předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
před 7 hhodinami

Sebepoškozování u dětí je časté téma, stojí za ním hlubší potíže

Neustálé škrábání se, trhání vlasů nebo řezání. Odborníci upozorňují na vážný problém, který se mezi dospívajícími objevuje čím dál častěji. Úmyslné ubližování si řeší nejen psychologové, ale také adiktologové, psychiatři a odborníci ve školách. Sebepoškozování vnímá významná část mladých lidí jako způsob, jak řešit problémy. Zároveň může podle odborníků vytvářet pocit kontroly nad vlastním tělem, když se jinak dospívající cítí bezmocně.
před 8 hhodinami
Načítání...